ycipk-2pluf4

Policja ocenia zabezpieczenia podczas szczytu NATO

Szczyt rozpoczął się w Warszawie w piątek. Na dwa dni centrum stolicy przekształciło się w twierdzę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja ocenia zabezpieczenia podczas szczytu NATO
ycipk-2pluf4

Spokojnie, bez poważnych incydentów - tak rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek wstępnie ocenił dwa dni zabezpieczenia szczytu NATO. Jak podkreślił, nie było sytuacji, które zagrażałyby bezpieczeństwu uczestników szczytu lub mieszkańców Warszawy.

- Bardzo spokojnie, bardzo sprawnie. Długie przygotowanie ale skutkujące tym, że całe zabezpieczenie zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny; nie było żadnych sytuacji, które zagrażałyby bezpieczeństwu zarówno uczestników szczytu, jak i mieszkańców Warszawy - powiedział Mrozek.

Jak dodał, spokojnie przebiegły też zgromadzenia, które w trakcie szczytu odbywały się w stolicy - zarejestrowano 12. Przeczytajcie: "Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi!" Antynatowski protest w stolicy

ycipk-2pluf4

Wcześniej szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że odnotowano w sumie cztery incydenty z dronami. - Były to próby wejścia w przestrzeń chronioną przez drony, które zostały wyeliminowane, obezwładnione - nie poczyniły żadnych szkód. Te kwestie są jeszcze analizowane i badane - powiedział. Pytany o konsekwencje zaznaczył, że nie zawsze w takiej sytuacji mamy do czynienia ze świadomym łamaniem przepisów. - Na pewno nie będziemy tego traktowali tam, gdzie nie jest to konieczne, jako rzeczywiście groźne przestępstwo - zapewnił.

Szczyt NATO rozpoczął się w Warszawie w piątek. Na dwa dni centrum stolicy przekształciło się w twierdzę. Wiele ulic w pobliżu Stadionu Narodowego, hoteli, w których zamieszkały VIP-y i miejsc kuluarowych spotkań – zostało wyłączonych z ruchu; w tych rejonach obowiązywały też zakazy parkowania.

Źródło: PAP

Przeczytajcie również: Francja po szczycie NATO zostaje w Warszawie! Wielkie święto w Parku Skaryszewskim

ycipk-2pluf4
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pluf4

ycipk-2pluf4
ycipk-2pluf4