Trwa ładowanie...
dj6b3r0

Policja podsumowuje Finał WOŚP: kwesta przebiegała bezpiecznie i spokojnie

Nad bezpieczeństwem wolontariuszy w całym kraju, kwestujących i wspierających WOŚP, czuwało kilkanaście tysięcy policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja podsumowuje Finał WOŚP: kwesta przebiegała bezpiecznie i spokojnie
dj6b3r0

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł spokojnie, a w całym kraju doszło do drobnych incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP. W Warszawie w trakcie WOŚP nie odnotowano żadnych zdarzeń podczas zbiórek pieniędzy oraz imprez towarzyszących. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy w całym kraju, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP, czuwało kilkanaście tysięcy policjantów.

Na terenie całego kraju w związku ze zdarzeniami zaistniałymi podczas zbiórki pieniędzy oraz imprez towarzyszących WOŚP odnotowano 35 negatywnych wydarzeń w tym 7 przestępstw, m.in. rozbój i oszustwa. Ponadto, zarejestrowano 19 wykroczeń takich jak kradzieże puszek ze sklepów, wyjęcie niewielkiej sumy pieniędzy z puszek. Policjanci zatrzymali i doprowadzili do jednostek 8 osób, w tym 4 za przestępstwa i 4 za wykroczenia.

- Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można powiedzieć, że kwesta na terenie całego kraju przebiegła bezpiecznie i spokojnie - informuje biuro prasowe Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę dzieci. Policjanci informowali seniorów o zagrożeniach płynących z oszustw na tzw. „wnuczka”, „krewnego”, „policjanta” itp. Mundurowi informowali osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP.

dj6b3r0

Przeczytaj też: Drapacze chmur zasłonią PKiN? Miasto zapłaci 8 mln zł za projekt

dj6b3r0

Podziel się opinią

Share
dj6b3r0
dj6b3r0