Trwa ładowanie...

Policja ustala tożsamość sprawców zajść na stadionie Legii. Są pierwsi zatrzymani

Konsekwencje wobec kibiców zamierzają także wyciągnąć władze Legii Warszawa.

Share
Policja ustala tożsamość sprawców zajść na stadionie Legii. Są pierwsi zatrzymani
dnl21dh

*W związku z zajściami na jednej z trybun w trakcie środowego meczu Legii Warszawa z Borussią Dortmund (0:6) w piłkarskiej Lidze Mistrzów, policja wszczęła postępowanie mające na celu ustalenie tożsamości uczestników zajścia. Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dziś zatrzymano 5 osób. *

"Zabezpieczyliśmy materiał dowodowy m.in. w postaci nagrań monitoringu. Teraz będziemy ustalali tożsamość uczestników zajść" - powiedział aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Do zajść na trybunie zachodniej doszło około 10 minut przed końcem pierwszej połowy.

dnl21dh

"Grupa około 170 osób staranowała jedną z bram i była bliska przedostania się do sektora zajmowanego przez kibiców drużyny przyjezdnej. W momencie, kiedy doszło do starć z pracownikami ochrony, organizator meczu poprosił o pomoc policję. W krótkim czasie na galerii stadionu pojawił się nasz pododdział, a na jego widok agresorzy wycofali się. Jeden z nich skacząc na dach wozu transmisyjnego złamał nogę i został zatrzymany. Na prośbę organizatora nasz pododdział pozostał na stadionie do końca meczu pilnując bezpieczeństwa" - opisał zdarzenie Oleszczuk.

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - dziś zatrzymano kolejnych 5 osób, któe brały udział w incydencie na stadionie Legii Warszawa.

(Fot. MSWiA/TT)

dnl21dh

Reakcja władz klubu

Swoje działania zapowiada również stołeczny klub. "Wobec wszystkich osób uczestniczących w naruszeniu porządku publicznego na trybunie zachodniej oraz w sektorze gości zostaną wyciągnięte bezwzględne konsekwencje" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Legia przegrała na własnym stadionie z Borussią Dortmund 0:6.

Źródło: (PAP)

dnl21dh

Podziel się opinią

Share
dnl21dh
dnl21dh