Trwa ładowanie...

Policja zatrzymała kiboli, którzy podpalili wóz trasmisyjny!

Brali też udział w zadymie na meczu Polonii z Legią!

Policja zatrzymała kiboli, którzy podpalili wóz trasmisyjny!
d31gym2
d31gym2

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech mężczyzn, biorących udział w zadymie podczas rozgrywki derbowej Polonii z Legią, które odbyły się 21 września. Straty wyniosły wówczas 200 tysięcy złotych! Pisaliśmy o tym wielokrotnie.

Podczas działań okazało się, iż dwóch z nich jest podejrzanych o podpalenie wozu transmisyjnego jednej z telewizji podczas zamieszek 11 listopada ubiegłego roku!__

Funkcjonariusze ze Śródmieścia ustalając tożsamość osób, rozpoznali po zgromadzonym w sprawie materiale, że zatrzymany 19-letni Tomasz J. to jeden z mężczyzn, który rzucał racami w wóz telewizyjny podczas zamieszek 11 listopada. Podczas przesłuchania 19-latek przyznał się, że 11 listopada ubiegłego roku był na Pl. Na Rozdrożu i rzucał w zaparkowany wóz transmisyjny racami. Tomasz J. usłyszał więc zarzut: zniszczenia wozu transmisyjnego i spowodowania strat w wysokości ponad miliona 700 tys. zł.

Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że Tomasz J. był tam ze swoim kolegą 19-letnim Damianem P, który podczas przesłuchania przyznał się do podawania koledze środków pirotechnicznych służących do podpalenia samochodu. Przedstawiono mu zarzut udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na pracowników służb porządkowych podczas rozgrywki derbowej Polonii z Legią. Mężczyzna podczas tego zajścia był zamaskowany i rzucał w kierunku pracowników ochrony nieustalonymi przedmiotami. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

d31gym2

W ręce funkcjonariuszy wpadli też : Krystian W. (19 lat) i Krystian S. (18 l.). Obu mężczyzn zatrzymano w ich mieszkaniach. Obaj usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na pracowników służb porządkowych. Jak ustalono Krystian W. podczas zajść rzucił gaśnicą oraz kontenerem na śmieci w kierunku pracowników ochrony.
W celu utrudnienia rozpoznania miał wówczas założoną kominiarkę. Obu mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobaczcie wideo z zatrzymania!

d31gym2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31gym2