Trwa ładowanie...
d28lg6s

Policja znalazła ponad 4700 podrobionych ubrań. Były warte 2,2 mln zł

"Towary oferowane do sprzedaży miały niską jakość. Wszystko wskazywało na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne" – komentują policjanci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja znalazła ponad 4700 podrobionych ubrań. Były warte 2,2 mln zł
d28lg6s

Stołeczna policja zabezpieczyła w Wólce Kosowskiej ponad 4700 sztuk odzieży z podrobionym znakiem towarowym. Wśród nich znalazły się m.in. znane marki butów i galanterii skórzanej. Wartość oryginalnych produktów szacowana jest na kwotę powyżej 2 mln zł.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą poinformowali dziś o akcji zabezpieczeniu "podróbek". Jak podają, udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Na własne oczy postanowili sprawdzić legalność sprzedawanego towaru.

W jednym z samochodów policjanci odkryli szeroki asortyment odzieży, butów i galanterii z zastrzeżonym wzornictwem, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. – Towary oferowane do sprzedaży miały niską jakość. Wszystko wskazywało na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne – komentują.

d28lg6s

Natychmiast przystąpiono do rozładunku samochodu ciężarowego właścicieli towaru. Zabezpieczono w nim ponad 4700 sztuk odzieży, 364 pary butów oraz prawie 660 sztuk galanterii skórzanej. Jak podają policjanci, ich odpowiedniki - oryginalne produkty są warte ponad 2,2 mln złotych.

Zabezpieczenie towaru na Wólce Kosowskiej. Fot. Policja.

Właścicielami "podróbek" okazali się dwaj Bułgarzy w wieku 20 i 30 lat oraz pięciu Polaków w przedziale wiekowym 32-53 lat.

d28lg6s

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo możliwe staje się obciążenie finansowe. – Zabezpieczyliśmy również ponad 12 200 złotych na poczet przyszłych kar i roszczeń poszkodowanych firm – dodają policjanci.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Zapłacimy trzy razy więcej za parkowanie? Ministerstwo pracuje nad ustawą *

d28lg6s

Podziel się opinią

Share
d28lg6s
d28lg6s