Trwa ładowanie...

Policjanci rozbili grupę przestępczą. Zatrzymano 18 osób [WIDEO]

Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby, w tym były pracownik banku oraz pośrednik kredytowy, którzy współpracując z grupą przestępczą.

Policjanci rozbili grupę przestępczą. Zatrzymano 18 osób [WIDEO]
d3ub569
d3ub569

18 osób zatrzymanych i udaremnione wyłudzenie 4 mln zł - to rezultat wielomiesięcznego śledztwa stołecznych policjantów oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie - dowiedziała się PAP w komendzie stołecznej policji.

Zatrzymanym przedstawiono 33 zarzuty, w tym 10 osobom - zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Od kilku miesięcy stołeczni policjanci wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie pracowali nad sprawą oszustw na szkodę inwestorów. - Proceder miał polegać na udzielaniu pożyczek notarialnych tzw. słupom. Podszywali się oni pod prawowitych właścicieli nieruchomości, które miały stanowić jednocześnie zabezpieczenie takich pożyczek - powiedział PAP rzecznik komendy stołecznej policji asp. szt. Mariusz Mrozek.

Poinformował, że w wyniku działań stołecznych policjantów oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie udaremniono wyłudzenie 4 mln zł oraz zabezpieczono majątek o wartości prawie 1 mln złotych.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono także, że grupa zajmowała się zrywaniem lokat bankowych przy udziale zwerbowanych pracowników banków. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że grupa działała w Warszawie i jej okolicach.

d3ub569

4 osoby w areszcie

Do policyjnego aresztu trafiły cztery osoby, w tym były pracownik banku oraz pośrednik kredytowy, którzy współpracując z grupą przestępczą, zerwali lokatę na kwotę ponad 1 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyznę, który miał dostarczać podrobione dokumenty tożsamości.

Policjanci doprowadzili już trzech mężczyzn i kobietę do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli oni zarzuty. Dawid G. i Anna Ł. są podejrzani o oszustwo dot. mienia znacznej wartości. Ernest M. i Dariusz D. odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa dot. mienia znacznej wartości oraz o próbę takiego przestępstwa.

Sprawa prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma charakter rozwojowy.

Źródło: (PAP/WawaLove.pl)

d3ub569
d3ub569
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ub569