Trwa ładowanie...

Policjanci skontrolowali lombardy i komisy na Woli i Bemowie

Wciąż można w nich kupić "trefny" towar

Policjanci skontrolowali lombardy i komisy na Woli i Bemowie
d3oplnh
d3oplnh

Od kilku dni wolscy i bemowscy funkcjonariusze kontrolowali lombardy i komisy znajdujące się na terenie tych dzielnic. Sprawdzali, czy znajdujące się tam przedmioty nie pochodzą z przestępstw. W policyjnych systemach informacyjnych sprawdzono ponad 280 telefonów komórkowych, 58 tabletów, 46 rowerów oraz ponad sto innych urządzeń komputerowych i elektronarzędzi.

Jak się okazało, w takich lokalach wciąż można kupić "trefny" towar. W jednym z lombardów policjanci zabezpieczyli trzy rowery i telefony komórkowe, które figurowały w policyjnych bazach, jako poszukiwane przez inne jednostki policji. Błyskawicznie dotarli do osób, które skradzione jednoślady odsprzedali właścicielom lombardów. Aresztowano dwie osoby, 30-letniego Pawła N. oraz 21-letniego Rafała R. Obaj usłyszeli zarzuty paserstwa. Policjanci ustalają teraz kolejne osoby mający związek w przestępczym procederze. Ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Funkcjonariusze planują kolejne kontrole lombardów i komisów. Przy okazji przypominają, że nabycie rzeczy pochodzącej z czynu zabronionego jest przestępstwem paserstwa, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

d3oplnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oplnh