Trwa ładowanie...
warszawa

Policjanci z Mazowsza rozbili grupę pedofilów. Materiały są wstrząsające

67 osób usłyszało zarzuty produkowania, posiadania i rozpowszechniania treści pedofilskich w internecie. Szajka działała w Warszawie, innych miastach Mazowsza i za granicami Polski. Wśród pokrzywdzonych jest dziewczynka, którą wykorzystywał i nagrywał własny ojciec.

Share
Policjanci z Mazowsza rozbili grupę pedofilów. Materiały są wstrząsające
Źródło: East News, Fot: Reporter
d3hnb5a

Grupa, która odpowiada za udostępniania materiałów pedofilskich liczy co najmniej kilkadziesiąt osób, które działały nie tylko w Warszawie. W sprawie 54 osób już skierowano akty oskarżenia do sądu. Ostatnio w Radomiu zatrzymano 3 kolejnych podejrzanych.

Sprawa zaczęła się w 2017 r., kiedy dzięki międzynarodowej współpracy policji z kilku krajów zatrzymano 37-letniego Polaka. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udostępnianie materiałów o charakterze pedofilskim. Od wielu lat mieszka w Bukareszcie.

d3hnb5a

Prawdopodobnie to on zamieszczał w sieci materiały, na których widać jak wykorzystuje i gwałci dziewczynkę. Policja ustaliła, że to córka podejrzanego.

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Mężczyzna przez lata wykorzystywał ją seksualnie. Następnie nagrania wrzucał do sieci. Policja we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Siedlcach zatrzymała pedofila i uratowała dziecko przed dalszym wykorzystywaniem.

Policja rozbiła szajkę pedofilów

Po zatrzymaniu w Bukareszcie policjanci zaangażowali się policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Radomiu.

d3hnb5a

Współpracują z Prokuraturą Okręgową z Siedlec zatrzymali kolejnego pedofila i i uratowali dziecko przed dalszym wykorzystywaniem. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono wiele materiałów o treści pedofilskiej. Oskarżonego skazano na 9 lat więzienia.

Od tego czasu śledczy zatrzymali kolejnych kilkadziesiąt osób z całego kraju. Wśród zatrzymanych są mężczyźni w wieku 18-65 lat, pochodzący z różnych środowisk, o różnym statusie materialnym i społecznym.

Jedną z bardziej zaskakujących informacji jest ta, że wśród zatrzymanych jest dwóch tzw. łowców pedofilów. W ten sposób odwracali oni uwagę od swojej przestępczej działalności.

Policjanci przejęli ponad 40 tys. plików z materiałami o treści pedofilskiej. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i policja nie wyklucza następnych zatrzymań.

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hnb5a

Podziel się opinią

Share
d3hnb5a
d3hnb5a