Trwa ładowanie...
dimpf05

Policjanci z Mazowsza rozbili grupę pedofilów. Materiały są wstrząsające

67 osób usłyszało zarzuty produkowania, posiadania i rozpowszechniania treści pedofilskich w internecie. Szajka działała w Warszawie, innych miastach Mazowsza i za granicami Polski. Wśród pokrzywdzonych jest dziewczynka, którą wykorzystywał i nagrywał własny ojciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Policja rozbiła grupę, która rozpowszechniała materiały pedofilskie, zatrzymano 67 osób
Warszawa. Policja rozbiła grupę, która rozpowszechniała materiały pedofilskie, zatrzymano 67 osób (East News, Fot: Reporter)
dimpf05

Grupa, która odpowiada za udostępniania materiałów pedofilskich liczy co najmniej kilkadziesiąt osób, które działały nie tylko w Warszawie. W sprawie 54 osób już skierowano akty oskarżenia do sądu. Ostatnio w Radomiu zatrzymano 3 kolejnych podejrzanych.

Sprawa zaczęła się w 2017 r., kiedy dzięki międzynarodowej współpracy policji z kilku krajów zatrzymano 37-letniego Polaka. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udostępnianie materiałów o charakterze pedofilskim. Od wielu lat mieszka w Bukareszcie.

Prawdopodobnie to on zamieszczał w sieci materiały, na których widać jak wykorzystuje i gwałci dziewczynkę. Policja ustaliła, że to córka podejrzanego.

dimpf05

Zobacz też: Śmiercionośny wirus w Chinach. Wzrasta liczba ofiar

Mężczyzna przez lata wykorzystywał ją seksualnie. Następnie nagrania wrzucał do sieci. Policja we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Siedlcach zatrzymała pedofila i uratowała dziecko przed dalszym wykorzystywaniem.

Policja rozbiła szajkę pedofilów

Po zatrzymaniu w Bukareszcie policjanci zaangażowali się policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Radomiu.

dimpf05

Współpracują z Prokuraturą Okręgową z Siedlec zatrzymali kolejnego pedofila i i uratowali dziecko przed dalszym wykorzystywaniem. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono wiele materiałów o treści pedofilskiej. Oskarżonego skazano na 9 lat więzienia.

Od tego czasu śledczy zatrzymali kolejnych kilkadziesiąt osób z całego kraju. Wśród zatrzymanych są mężczyźni w wieku 18-65 lat, pochodzący z różnych środowisk, o różnym statusie materialnym i społecznym.

Jedną z bardziej zaskakujących informacji jest ta, że wśród zatrzymanych jest dwóch tzw. łowców pedofilów. W ten sposób odwracali oni uwagę od swojej przestępczej działalności.

Policjanci przejęli ponad 40 tys. plików z materiałami o treści pedofilskiej. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i policja nie wyklucza następnych zatrzymań.

Źródło: policja.waw.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dimpf05

Podziel się opinią

Share
dimpf05
dimpf05