Trwa ładowanie...

"Polscy leśnicy wykonują Boży Testament". Wiec poparcia dla ministra Szyszki przed Sejmem

"Puszczy Białowieskiej nie trzeba bronić przed człowiekiem."

Share
"Polscy leśnicy wykonują Boży Testament". Wiec poparcia dla ministra Szyszki przed Sejmem
d1a5h4f

Kilkuset leśników, myśliwych, rolników i zwolenników Radia Maryja zorganizowało wiec poparcia dla ministra Szyszko przed Sejmem. Manifestowali pod hasłem: "Jeszcze Polska nie zginęła - prawda i normalność".

W zgromadzeniu na ulicy Wiejskiej brali udział m.in. przedstawiciela Lasów Państwowych, a także politycy PiS. Wśród obecnych był również Jan Szyszko. - Nie robię nic innego, jak konsekwentnie realizuję to, do czego się zobowiązaliśmy podczas akcji wyborczej - podkreślał minister środowiska. Podczas wiecu mówił, że przez 8 lat bycia w opozycji jego partia walczyła o "utrzymanie Lasów Państwowych". Według Szyszko politycy robili to, by stymulować rozwój gospodarczy, ponieważ przedsiębiorstwo włącza się w projekty rozwojowe na terenach wiejskich, zatrudniając tam ludzi.* *

- Nurt lewacko-liberalny postanowił stwierdzić, że to jest ostatni pierwotny las, co nie jest prawdą (...) Puszczy Białowieskiej nie trzeba bronić przed człowiekiem (...) Jest to jeden z najlepiej udokumentowanych pod względem historii użytkowania obszarów przyrodniczych (...) To dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe miejscowej ludności - mówił minister Szyszko.

Przed trwa wiec poparcia Leśnicy z całej

d1a5h4f

u2014 Michał Dzienyński (@MDzienynski)

Na wiecu głos zabrał również dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. - Bogactwo Puszczy Białowieskiej jest efektem działalności człowieka. Dowodzi to, iż nie mają racji ci, którzy mówią, że należy unieczynnić ochronę przyrody, że należy zdecydować się jedynie na bierną ochronę. Dzięki koegzystencji ochrony czynnej i biernej, mamy taką różnorodność, jaką mamy - mówił pzed dyrektor Tomaszewski.

Minister Szyszko - kontratakuje!u2639ufe0f

u2014 Leszek Turowski (@LeszekTurowski)

d1a5h4f

W manifestacji brał udział również duszpasterz Dyrekcji Generalnej LP. Tomasz Duszkiewicz stwierdził, że leśnicy są obecnie "nieuczciwie uciemiężani, obrażani". - Polscy leśnicy wykonują Boży Testament. Czyńcie sobie ziemię poddaną - stwierdził duszpasterz, dodając, że organizacje "pseudoekologiczne" wystąpiły "przeciwko Bogu i naturze".

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Ustawa reprywatyzacyjna Jakiego skrytykowana przez ministrów

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1a5h4f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a5h4f
d1a5h4f