Trwa ładowanie...

Polscy skoczkowie nago na wystawie w Centrum Olimpijskim

W obiektywie żony Kamila Stocha. Są pierwsze głosy sprzeciwu

Polscy skoczkowie nago na wystawie w Centrum Olimpijskim
d3bbdtm
d3bbdtm

W Centrum Olimpijskim w Warszawie można oglądać wystawę "Akta Sztuki", która prezentuje polskich skoczków narciarskich bez kombinezonów. Autorką wystawy jest Ewa Bilan-Stoch, żona Kamila Stocha, dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego z Soczi. Na aktach oprócz swojego męża uwieczniła m.in. Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Krzysztofa Miętusa, Jana Ziobrę i Łukasza Rutkowskiego.

Zdjęcia, które zostały wykonane skoczkom pokazują obszar dotychczas nieznany nawet dla osób bezpośrednio związanych z tą dyscypliną sportu. Nie zdawałem sobie sprawy jak piękna i wyrazista jest rzeźba mięśni naszych gladiatorów przestworzy - napisał we słowie wstępnym katalogu wystawy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Dzisiaj nie ja jestem najważniejszy w tym gronie. Bohaterką wieczoru jest moja małżonka Ewa. Nie mówmy o sporcie. Pomówmy o fotografii. Wystawę powinni obejrzeć wszyscy kibice skoków, aby zobaczyć, co kryje się pod naszymi kombinezonami i... jak się zdrowo odżywiamy - powiedział PAP Kamil Stoch.

d3bbdtm

Mimo że na zdjęciach skoczkowie uwiecznieni są jedynie od pasa w górę, wystawa wzbudziła już pewien sprzeciw. Ciało mężczyzny jest dla jego żony, a nie dla widzów. A Centrum Olimpijskie jest dla sportu, a nie dla zaspokajania potrzeb społeczność LGBTQ- napisał na swoim Facebooku redaktor naczelny "Frondy", Tomasz Terlikowski.

Wystawę można oglądać do 15 maja 2014 roku.

d3bbdtm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bbdtm