Trwa ładowanie...

Południowa Obwodnica Warszawy wreszcie drogą ekspresową

O fakcie poinformowała w poniedziałek rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA Agnieszka Stefańska
Share
Południowa Obwodnica Warszawy wreszcie drogą ekspresową
d155o3f

Po dwóch latach od oddania do użytku wreszcie udało się dostosować POW, na odcinku od węzła Konotopa do węzła Puławska, do parametrów ekspresówki. Dla kierowców oznacza to jedną zasadniczą zmianę. Mogą już całkowicie legalnie przejeżdżać nią z prędkością 120 km/h. Trzeba dodać, że dotyczy to jedynie głównego ciągu, na drogach bocznych nadal będzie obowiązywać ograniczenie do 90km/h. Dlaczego cała procedura trwała tak długo?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że zasadniczym powodem były trwające prace przy wymianie latarni na węźle Al. Jerozolimskie. Doszło do tego, ze względu na giętkość barier energochłonnych, które przy zderzeniu z pojazdem zbyt daleko się odchylały. A same latarnie były zlokalizowane w ich pobliżu, więc w konsekwencji zagrażało to również bezpieczeństwu kierowców.

W chwili obecnej wszystkie procedury zostały już zakończone i GDDKiA mogła przekazać dobre wiadomości. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu stołeczny oddział poinformował też o ogłoszeniu przetargu na zaprojektowanie i budowę węzła Lubelska. Dwukilometrowy odcinek docelowo ma połączyć Południową i Wschodnią Obwodnicę Warszawy.

d155o3f

Przeczytajcie też: Legia może zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów? Stołeczna młodzież powalczy

d155o3f

Podziel się opinią

Share
d155o3f
d155o3f