Trwa ładowanie...

Pomalowano samolot przed PKiN. Wyglądem przypomina... tupolewa

Urzędnicy odgrażają się, że atrapa zostanie usunięta.

Pomalowano samolot przed PKiN. Wyglądem przypomina... tupolewa
dskkzwz
dskkzwz

Ogromny, biały samolot pojawił się w środę przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Stanął u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Pomimo tego, że urzędnicy odgrażają się, że pojazd usuną... samolot przybrał charakterystyczne barwy.

Pojawienie się tego samolotu w centrum Warszawy wywołało niemałe kontrowersyje. Konstrukcja jest jedynie atrapą, maszyna najprawdopodobniej będzie pełniła funkcję baru.

Gdyby tego było mało... ktoś postanowił pomalować samolot. Pojawiło się godło Polski, czerwone pasy oraz herb Warszawy. Na samym przodzie widać dwie flagi: polską i Unii Europejskiej. Wyglądem przypomina charakterystyczne tupolewy.

Do kogo należy?

Mimo że większość terenu przed PKiN należy do miasta, samolot stanął na działce należącej do osoby prywatnej. Jest nią Tadeusz Koss, a zarządza nią jego wspólnik Michał Kłos. Od lat ten teren szpecą kioski, pawilony, budki z kebabami.

dskkzwz

Rzecznik ratusza podkreśla, że samolot stanął bez zgody miasta.

- To jest teren zielony. Nie było żadnej zgody na postawienie samolotu, tak samo jak dla reszty bud, które stoją w tym miejscu. Więc konstrukcja ta jest niezgodna z planem zagospodarowania przestrzennego - mówi WawaLove.pl rzecznik i dodaje: - Dzisiaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego był na miejscu. Sporządził odpowiednią dokumentację, aby rozpocząć procedurę nakazującą demontaż samolotu.

Tadeusz Koss odzyskał tę działkę w 2008 roku w wyniku reprywatyzacji. W lutym br. prywatna firma usunęła z niej kilkanaście drzew. Urząd Dzielnicy Śródmieście potwierdza, że właściciel wystąpił o pozwolenie na wycinkę w ubiegłym roku. W zamian za to miał zasadzić nowe drzewa. Właściciel zgodę otrzymał, ale wygasła w listopadzie. Należy przypomnieć, że miejski plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tu "zieleń urządzoną - park" oraz "przeznaczenie uzupełniające: usługi gastronomii".

dskkzwz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dskkzwz