Trwa ładowanie...

Pomalowano witrynę restauracji Tel-Aviv. "Syjonizm to rasizm", "Wolna Palestyna"

Akt wandalizmu na Poznańskiej

Pomalowano witrynę restauracji Tel-Aviv. "Syjonizm to rasizm", "Wolna Palestyna"
dgwogr6
dgwogr6

W nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś pomalował witrynę restauracji "Tel-Aviv" znajdująca się na ulicy Poznańskiej. Właściciele zgłosili sprawę policji.

- Jak sądzicie? Wystarczy wody w Lany Poniedziałek żeby to wszystko zmyć? - pytają właściciele popularnego lokalu. I dodają, że to mieszkańcy ul. Poznańskiej 11 wspólnymi siłami wyremontowali fasadę, wymienili okna i drzwi. - Szkoda, że nie każdy ma wyobraźnię sięgającą dalej niż różowa farba w puszce - dodają kąśliwie.

Jak sądzicie? Wystarczy wody w Lany Poniedziałek żeby to wszystko zmyć?Bardzo przykro, że praca wielu ludzi w 1 noc...

Opublikowany przez Tel- Aviv na 28 marca 2016

Do tego aktu wandalizmu doszło prawdopodobnie z niedzieli na poniedziałek. Marcin Gilowski, manager restauracji poinformował WawaLove.pl, że napisy zostaną jak najszybciej usunięte, a lokal będzie działać zgodnie z harmonogramem. - Mieliśmy dziś bardzo dużo rezerwacji, nie możemy tego odwołać - mówi nam Gilowski. Tel-Aviv prowadzą dwaj Polacy. Można dostać tu dania z kuchni arabskiej i izraelskiej. O akcie wandalizmu poinformowano już policję. - Rzeczywiście, przechodzący ulicą ludzie, poinformowali funkcjonariuszy, że na jednym z murów są takie napisy - potwierdza podkomisarz Iwona Jurkiewicz z KSP .

dgwogr6

Podobny atak miał miejsce w lipcu 2014 roku. Na ścianach restauracji pojawiły się dokładnie takie same napisy. Zorganizowano wówczas happening, podczas którego wspólnie z klientami zamazano napisy. - Były pisane tą samą ręką - jest przekonany manager restauracji. - Rozpoznaję czcionkę, ta sama treść, nawet kolor farby jest identyczny - mówi rozmówca WawaLove.pl. I dodaje, że w sumie nie o same napisy chodzi, a o witrynę. - Najbardziej szkoda mieszkańców kamienicy, którzy własnymi środkami niedawno ją wyremontowali - podkreśla.

dgwogr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwogr6