Trwa ładowanie...

Pomaluj samochód, wbij gwóźdź bananem lub zagraj w pétanque. W sobotę Dni Otwarte Ambasad

Fajna impreza dla całej rodziny

Pomaluj samochód, wbij gwóźdź bananem lub zagraj w pétanque. W sobotę Dni Otwarte Ambasad
d3yb3t9
d3yb3t9

Lekcje języków, loteria z nagrodami, pokazy, stoiska oraz wiele innych atrakcji przygotowały ambasady Francji i Niemiec z okazji Dnia Otwartych Ambasad. Impreza, o charakterze pikniku rodzinnego odbędzie się 21 maja na terenie placówek dyplomatycznych obu krajów. Wstęp wolny.

Tego dnia będzie można zobaczyć życie ambasad „od kuchni”, zrobić sobie pamiątkowe selfie z ambasadorami, zwiedzić ich gabinety oraz wziąć udział wielu, ciekawych działaniach.

Wygraj bilet lotniczy

Poza zwiedzaniem ambasad na odwiedzających czekać będą stoiska strategicznych partnerów obu krajów. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla całych rodzin, m.in. lekcje języka niemieckiego i francuskiego oraz loterię, w której będzie można wygrać dwa bilety lotnicze z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski.

d3yb3t9

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w wyjątkowych lekcjach protokołu dyplomatycznego, podczas których dowiedzą się m.in., czy dyplomata może chodzić w trampkach i jak dostaje się order. W Ambasadzie Niemiec na najmłodszych czeka także wiele atrakcji motoryzacyjnych, a wśród nich policyjny motor, limuzyna ambasadora i samochód, który będzie można pomalować flamastrami! Przepustką do wszystkich atrakcji będzie specjalnie zaprojektowany paszport dni otwartych uprawniający m.in. do wzięcia udziału w wyborach organizowanych w Ambasadzie Francji. Dzieci będę głosować na najlepsze stoisko Dnia Otwartego, a swoje głosy wrzucać do urn wykorzystywanych podczas prawdziwych wyborów. Nie zabraknie także stoisk interaktywnych i edukacyjnych.

Wbij gwóźdź... bananem

Instytut Francuski wraz z Kołem Naukowym Politechniki Warszawskiej zaprezentuje doświadczenia poświęcone m.in. odzyskiwaniu energii z odpadów oraz uzdatnianiu wody pitnej. Pracownia Nauki i Przyrody przygotowała dla najmłodszych stanowisko sensoryczne, na którym będzie można przeprowadzić eksperymenty z użyciem pieprzu czy mleka oraz założyć własną uprawę ziół. Jeden z partnerów pokaże, co dzieje się z substancjami w ekstremalnej temperaturze -270 stopni Celsjusza. Ciekły azot posłuży m.in. do zamrożenia banana, który następnie będzie używany do... wbijania gwoździ.

Kącik doświadczalny będzie także w Ambasadzie Niemiec, a w nim m.in. warsztaty, w których dowiemy się, jak można wykorzystać przedmioty, które wyrzucamy do śmieci. Oba konsulaty zaplanowały także atrakcje sportowe, czyli rozgrywki w narodowej grze Niemiec – piłce nożnej oraz potyczki w „pétanque” – tradycyjne francuskie bule.

Dzień Otwarty Ambasad Francji i Niemiec już po raz drugi gości na mapie kulturalnej stolicy. - To wydarzenie z całą pewnością wyjątkowe. Otwieramy nasze drzwi i zapraszamy wszystkich, by sami zobaczyli, na czym polega praca dyplomatów – komentuje Pierre Buhler, ambasador Francji. - Chcemy także pokazać, jak dobrze układa się współpraca między Polską, Francją i Niemcami oraz przybliżyć Polakom kulturę i tradycje naszych krajów – dodaje Rolf Nikel ambasador Niemiec.

d3yb3t9

Piknik odbędzie jednocześnie w obu placówkach. Wejście od ulicy Jazdów (ambasada Niemiec). Start o godz. 12.00. Impreza zakończy się o 18.00.

d3yb3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yb3t9