Trwa ładowanie...

Ponad 13 h czekają na lot do Warszawy. Polscy turyści "utknęli" na Krecie

Na lotnisku czeka około 150 osób.

Ponad 13 h czekają na lot do Warszawy. Polscy turyści "utknęli" na Krecie
d1z3pvh
d1z3pvh

Już ponad 13 godzin na powrót do Warszawy czekają turyści na Krecie. Na lotnisku w Heraklionie utknęło ponad 150 osób. Wszyscy wyjechali na wczasy z biurem podróży Grecos - informuje rmf24.pl. Skarżą się na brak informacji i opieki ze strony touroperatora.

Wszystkiemu winna jest awaria samolotu. To przez nią turyści nie mogą opuścić Krety. Maszyna planowo miała wylecieć o 1.30 w nocy, potem nad ranem, a jeszcze później lot przesunięto na przedpołudnie.

Turyści dostali teraz informacje, że być może wylecą o 16, ale wciąż nie ma takiej pewności. Narzekają na brak informacji i opieki ze strony biura podróży i firmy czarterującej samolot.

150 osób czeka na lotnisku

Na lotnisku czeka około 150 osób. - Wśród nas są małe dzieci, które są głodne, płaczą. Jedyne wsparcie jakie dostaliśmy to była zimna kanapka i butelka wody o 3 w nocy - mówi jedna z koczujących turystek Justyna Wójcik.

Turystka przyznaje także, że o 3 nad ranem wszyscy zostali zabrani do hotelu, ale po trzech godzinach z powrotem pojechali na lotnisko, bo miał być wylot. Samolot jednak nie wystartował.

d1z3pvh

Przedstawicielka biura podróży powiedziała, że rezydenci nie mogą już dostarczyć voucherów na napoje i jedzenie turystom, bo ci są już po odprawie w strefie bezpieczeństwa. Twierdzi też, że opiekę nad turystami w tej sytuacji powinien przejąć przewoźnik. Nie potrafi również powiedzieć, kiedy wystartuje samolot.

Źródło:(rmf24.pl/PAP)

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh