Trwa ładowanie...

Ponad 2 mln złotych za wandalizm w komunikacji!

Wybijają okna, kradną kasowniki, niszczą fotele...

Ponad 2 mln złotych za wandalizm w komunikacji!
dp8hxee
dp8hxee

Warszawski ZTM wydał w ubiegłym roku 2011 roku ponad 2 mln zł na usuwanie skutków wandalizmu w komunikacji miejskiej. To pieniądze, która mogłyby być przeznaczone np. na remont torów tramwajowych lub montaż nowych przystanków.

Codziennie chuligani dewastują pojazdy komunikacji miejskiej – wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele, pokrywają szyby oraz ściany tramwajów i autobusów trudno usuwalnymi nalepkami lub graffiti. Nie oszczędzają też przystanków.

5 lipca rozpoczyna się kampania „Powiadom, nie toleruj”, która w kilku odsłonach będzie przypominać pasażerom o takiej możliwości. Pomocny może być każdy, kto widząc akty chuligaństwa poinformuje o tym Policję czy Straż Miejską.

Głównym celem kampanii jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich wykroczeniach. ZTM zachęca, by pasażerowie, którzy widzą, że są wybijane okna w pojazdach, niszczone kasowniki, dewastowane fotele lub malowane graffiti, zadzwonili pod numer 112 lub 986. Można też wysłać sms pod numer 723 986 112 podając numer taborowy pojazdu, nr linii lub lokalizację przystanku.

dp8hxee

Warto zapisać te numery w telefonie komórkowym.

W ramach kampanii pojawią się plakaty, które będą eksponowane na 60 największych przystankach autobusowych oraz w oddziałach Straży Miejskiej m. st. Warszawy i Komendy Stołecznej Policji. Dodatkowo od 5 lipca br. będą emitowane spoty na ekranach LCD w środkach komunikacji miejskiej (autobusy, monitory w wagonach Metra Warszawskiego). Akcja będzie trwała do 30 października.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee