Trwa ładowanie...

Ponad stu chętnych na zaprojektowanie nowego mostu. Powstanie przy Karowej

Inwestycja ma kosztować ok. 90 mln złotych.

Ponad stu chętnych na zaprojektowanie nowego mostu. Powstanie przy Karowej
d34vjm3
d34vjm3

Ogromne zainteresowanie w konkursie na projekt nowej przeprawy nad Wisłą. Kładkę pieszo-rowerową chce zaprojektować już ponad 100 osób.

Do 20 stycznia można było składać wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie. Jak informuje Gazeta Wyborcza, do tego dnia swój udział w procedurze konkursowej zadeklarowało ponad 100 osób. Wśród nich są także artyści z zagranicy. Teraz będą mieli czas do 8 maja na przesłanie swoich propozycji.

Dla zwycięzcy konkursu na projekt przewidziano nagrodę w wysokości 100 tys. złotych. Zaplanowano również II i III nagrodę, odpowiednio w wysokości 70 i 40 tys. zł.

Nowy most ma być przeznaczony wyłącznie dla pieszych i rowerzystów. Ma połączyć Powiśle z Pragą Północ . Z jednej strony wejście ma być zlokalizowane przy ul. Karowej, a z drugiej przy ul. Okrzei. Dzięki temu remontowane właśnie bulwary zyskają połączenie ze zrewitalizowanymi terenami Starej Pragi . Całość ma służyć nie tylko mieszkańcom. Ma to być też ciekawa atrakcja turystyczna.

Budowa kładki ma kosztować około 90 mln złotych. Taką właśnie kwotę miasto zarezerwowało na tę inwestycję. Ratusz zaplanował, że budowa zakończy się do 2019 roku.

d34vjm3

Źródło: Gazeta Wyborcza/Wawalove.pl

d34vjm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34vjm3