Trwa ładowanie...

Popiersie Lecha Kaczyńskiego odsłonięte!

Tragicznie zmarły prezydent doczekał się pomnika!

Popiersie Lecha Kaczyńskiego odsłonięte!Źródło: prezydent.pl
d4j9ky5
d4j9ky5

W niedzielę w Ossowie pod Wołominem odbyła się uroczystość odsłonięcia popiersia zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Podarowana przez prezesa PiS rzeźba jest pierwszą z wielu, które mają się złożyć na tak zwany Panteon Bohaterów. Pomniki staną pomiędzy 96 dębami pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, posadzonymi 23 kwietnia 2010 roku.

Panteon Bohaterów ma się mieścić obok cmentarza wojennego, na którym pochowani są żołnierze, którzy zginęli 13 i 14 sierpnia 1920 roku w walce z bolszewikami nacierającymi na Warszawę. Lokalizacja ta budzi liczne kontrowersje. Słychać głosy, że PiS po raz kolejny próbuje nadać katastrofie smoleńskiej wymiar polityczny, stawiając pomniki ofiar nieszczęśliwego wypadku losowego w miejscu, które kojarzy się z krwawą walką o niepodległość.

Na początku PiS-owcy chcieli umieścić popiersie Kaczyńskiego w centrum Wołomina. Nie zadbali jednak o zebranie stosownych dokumentów. Dół pod postument wykopano bezprawnie. Prokuratura szybko zareagowała na samowolę budowlaną i uniemożliwiła kontynuację prac. W tej sytuacji trzeba było znaleźć inne miejsce na pomnik i padło na las w Ossowie.

Na niedzielnej uroczystości pojawili się działacze PiS z Wołomina, radni i dostojnicy kościelni. Honorowymi patronami przedsięwzięcia są arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser i oczywiście brat zmarłego prezydenta Jarosław Kaczyński.

d4j9ky5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9ky5