Trwa ładowanie...
dt5y52b

Porozmawiajmy o ISTnieniu

Ciekawy mural grupy Twożywo na warszawskim Mokotowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porozmawiajmy o ISTnieniu
dt5y52b

Ten mural powstał z okazji wystawy "Sztuka w czasach kryzysu", która miała miejsce w 2009 roku, w galerii Lewicka 10. Była ona specyficznym, ironicznym komentarzem do słowa Kryzys.

"Pretekstem wystawy, była złamana noga kuratora i jego trzymiesięczne odizolowanie od świata. Stan patologiczny był przyczyną rozwijającego się kryzysu osobistego, przybierającego różne odmiany" - czytamy na blogu galerii Lewicka 10. I dalej - "Jedno z najbardziej powszechnych przekonań dotyczących kryzysu mówi, że jest to zjawisko konieczne i ostatecznie pozytywne, że to właśnie dzięki kryzysom następuje progres osobisty/gospodarczy/kulturowy, że dzięki nim jesteśmy w stanie przewartościować dotychczasowy model życia/gospodarki/kultury i osiągnąć nowe wartości. To optymistyczne założenie towarzyszy autorowi wystawy. Na naturalny zarzut narcyzmu stawiany kuratorowi, ten odpowiada: „Czyż rekonwalescentowi nie można mu go wybaczyć? A ponadto narcyzm, prócz kryzysu, też może być owocny”.*__*

Pamiątką po wystawie jest istniejący do dzisiaj mural - zagadkowy, przykuwający uwagę. Słowo "Istnienie" zawieszone jest w pajęczej sieci, w której szamoczą się podzielone na części fragmenty tego słowa: IST oraz NIE.

dt5y52b

Nam ten mural bardzo się spodobał. A co Wy o nim sądzicie?

dt5y52b

Podziel się opinią

Share
dt5y52b
dt5y52b