Trwa ładowanie...
dbxxeiv

Posłuchaj wspomnień pracowników Ursusa

Część z nich pracowała tutaj przez całe życie. Część urodziła się tutaj, chodziła tutaj do żłobka czy przedszkola. Życie ich wszystkich związane jest z ZPC "Ursus"
Share
Posłuchaj wspomnień pracowników Ursusa
dbxxeiv

Część z nich pracowała tutaj przez całe życie. Część urodziła się tutaj, chodziła tutaj do żłobka czy przedszkola. Życie ich wszystkich związane jest z Zakładami Przemysłu Ciągnikowego "Ursus". Ich wspomnienia zebrała Jaśmina Wójcik. W zeszłą niedzielę można było posłuchać nagrań podczas Spaceru Akustycznego po dawnych terenach ZPC "Ursus". Kto nie był tam w ubiegły weekend, może teraz posłuchać tych wspomnień w Internecie.

Te nagrania to próba symbolicznego ocalenia czegoś, co funkcjonowało przez wiele lat. To swoista podróż sentymentalna, akustyczny powrót do minionych lat świetności. Ale także zapoznanie się z miejscem i jego unikalną historią. Osoby, do których dotarła Jaśmina Wójcik wspominają swoje dzieciństwo związane z zakładami (na ich terenie mieściły się m.in. żłobek, przedszkole dla dzieci pracowników, dom kultury, kino, muzeum), a także pracę tutaj (często wieloletnią).

Posłuchajcie!

dbxxeiv

Podziel się opinią

Share
dbxxeiv
dbxxeiv