Trwa ładowanie...

Pośrodku pl. Konstytucji powstanie targ warzywny? "Głosowanie w czerwcu"

"600 m kw. powierzchni dla 30-40 stoisk"

Share
Pośrodku pl. Konstytucji powstanie targ warzywny? "Głosowanie w czerwcu"
dz70j1a

- Warszawa potrzebuje targów w Śródmieściu! Takich zwykłych, jednodniowych, nieinwazyjnych, a użytecznych, z warzywami i owocami.Targów, na których zwykli rolnicy i lokalni producenci mogą sprzedawać swoje towary. Targów, na których można przebierać, rozmawiać ze sprzedawcami i innymi klientami. Targów, na które można ot tak wyskoczyć, zrobić zakupy na obiad i nie zbankrutować - piszą miejscy aktywiści związani z ruchem "Zielony MDM".

Ruch "Zielony MDM" chce sfinansować zakup wyposażenia oraz utrzymanie jednodniowego, miejskiego targu. Miałby się on pojawić na pl. Konstytucji. Tworzący "Zielony MDM" blogerzy kulinarni wspólnie ze Stowarzyszeniem Miasto Jest Nasze złożyli już projekt takiego miejsca do tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego .

Targowisko miałoby powstać na pl. Konstytucji, "optymalnie na środku placu", w części północnej obecnego parkingu, jednak pomysłodawcy dopuszczają też inne miejsce - we wschodniej lub zachodniej części placu. Śródmiejski "warzywniak" obejmowałby ok. 600 m kw. powierzchni i tworzy miejsce dla 30-40 stoisk. Pomysłodawcy zakładają możliwość sprzedaży przede wszystkim świeżych, nieprzetworzonych produktów rolnych i leśnych oraz świeżych ryb. Targ miałby być czynny od 1 kwietnia do 31 października, w każdy wtorek w godz. 13:00-20:00 oraz soboty (7:30-15:00), co daje 60 dni targowych.

dz70j1a

Formalny wniosek w tej sprawie złożył właśnie Mikołaj Baliszewski z Miasto Jest Nasze. Wcześniej projekt zdobył pierwsze miejsce w głosowaniu preselekcyjnym w kategorii przestrzeń (w budzecie obywatelskim). Pomysł utworzenia targu pośrodku pl. Konstytucji już w czerwcu będą mogli poprzeć warszawiacy.

dz70j1a

Podziel się opinią

Share
dz70j1a
dz70j1a