Poświęcenie nowej kaplicy na Lotnisku Chopina

Została ona otwarta wraz z oddaniem do użytku nowej części Terminala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poświęcenie nowej kaplicy na Lotnisku Chopina
WP

W uroczystości wzięli udział m.in. Dyrektor Lotniska Chopina Michał Kaczmarzyk, przedstawiciele służb lotniskowych, autorzy projektu kaplicy oraz pasażerowie. Poświecenie poprzedziła msza święta, odprawiona przez kardynała Kazimierza Nycza. Hierarcha podziękował wszystkim zaangażowanym w ten projekt i wyraził podziw dla aranżacji nowej przestrzeni modlitewnej w porcie .

- Jak niegdyś przydrożne krzyże i kapliczki towarzyszyły pielgrzymom i podróżnym na szlakach ich wędrówek, przypominając o ostatecznym celu ich dążeń, tak dzisiaj ta kaplica wyrasta na współczesnych rozstajach dróg, gdzie ziemia krzyżuje się z niebem. – powiedział kard. Kazimierz Nycz. __

Kaplica znajduje się w pobliżu gate’u nr 37 i jest otwarta całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Autorami projektu są Joanna Walendzik-Stefańska oraz Piotr Stefański. Tuż obok dostępna jest także ekumeniczna przestrzeń do modlitwy dla pasażerów różnych religii. Msze święte na Lotnisku Chopina są odprawiane w niedzielę, w godzinach: 8:00, 10:00 oraz 11:00.

WP

Przeczytajcie też: Most Grota i Trasa AK otwarte miesiąc przed terminem? "Skończyliśmy roboty budowlane"

Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP