Trwa ładowanie...
d288dok

Potrącił śmiertelnie rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku

Sprawca kierował samochodem mimo zakazu jazdy pojazdami mechanicznymi
Share
Potrącił śmiertelnie rowerzystę i zbiegł z miejsca wypadku
d288dok

Mazowieckie. Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował miński sąd wobec 28-letniego mieszkańca gminy Jakubów, który śmiertelnie potrącił 21-letniego rowerzystę. Kierowcy zarzucono dodatkowo ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło na ulicy Strażackiej w miejscowości Stara Niedziałka. prowadzący samochód marki rover uderzy w jadącego ulicą cyklistę. 21-latek, mieszkaniec pobliskiej gminy Jakubów poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń. Kierowca nie zatrzymał się lecz odjechał z miejsca wypadku.

Policjanci szybko ustalili, kim jest osobą kierująca roverem. Rozpoczęto poszukiwania, jednak po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna sam zgłosił się do mińskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

d288dok

28-latka osadzono w policyjnej celi, a później przedstawiono mu trzy zarzuty karne: spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz zarzut złamania sądowego zakazu, który zabraniał mu jazdy pojazdami mechanicznymi do października tego roku.

Na wniosek prokuratury i policji, miński sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 28-latkowi grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytajcie też: Centrum Zdrowia Dziecka zakazuje leczenia marihuaną

d288dok

Podziel się opinią

Share
d288dok
d288dok