Trwa ładowanie...
d2e3h5t

Powiesił psa na traktorze. Twierdzi, że zwierzę było już wcześniej martwe

Mężczyzna twierdzi, że chciał pochować psa, dlatego zawiesił go na traktorze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powiesił psa na traktorze. Twierdzi, że zwierzę było już wcześniej martwe
d2e3h5t

*To nagranie zbulwersowało internautów. Widać na nim mężczyznę, który przewozi zwierzę na wysięgniku traktora. Sprawca przyznał się do winy, ale twierdzi, że zwierzę było już martwe. *

Nieoświetlona droga i drastyczny widok - powieszony na jadącym traktorze, bezwładny pies. To fragment nagrania opublikowanego na facebookowym profilu Fundacja Zwierzęca Polana. Autorka filmu ostrzegła, że nagranie "jest drastyczne". Udostępniła je, by pomóc w schwytaniu sprawcy. Numery rejestracyjne pojazdu przekazała policji. Okazało się, że nie figurują one w bazach. Jednak funkcjonariuszom z Otwocka udało się ustalić właściciela ciągnika.

Przeprowadzono oględziny i przesłuchano podejrzanego. - Mężczyzna złożył wyjaśnienia, z których wynika, że w dniu nagrania filmu pies mu zaginął. Gdy wyszedł około 150 metrów poza domostwo, zobaczył zwierzę z roztrzaskaną głową - relacjonuje tvnwarszawa.pl zeznania Krystyna Gołąbek z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

d2e3h5t

Mężczyzna twierdzi, że chciał pochować psa, dlatego zawiesił go na traktorze. Wskazał śledczym miejsce, w którym zostawił zwierzę. Jednak zwłok psa nie odnaleziono.

Policja prowadzi postępowanie z art. 35 prawa o ochronie praw zwierząt, który przewiduje odpowiedzialność karną za zabijanie, uśmiercanie i znęcanie się nad zwierzęciem. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: tvnwarszawa.pl/WP.PL

Przeczytaj też: Pijana matka opiekowała się 11-miesięcznym synem. Wypiła pół litra wódki

d2e3h5t

Podziel się opinią

Share
d2e3h5t
d2e3h5t