Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
17-09-2018 14:56

„Powrót do dziecięcych lat“ – rusza największy w Polsce festiwal sztuki cyrkowej

Romantyczne akrobacje na granicy ludzkich możliwości, latające motory, magia i ...ostatni żyjący dinozaur, to tylko niektóre z propozycji 19 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej, który przeniesie swoją publiczność do świata magicznych dziecięcych marzeń. A wszystko podane w nastrojowej oprawie muzycznej, z doskonałą choreografią, z udziałem najlepszych artystów z całego świata i z wykorzystaniem wspaniałych kostiumów cyrkowych.

„Powrót do dziecięcych lat“ – rusza największy w Polsce festiwal sztuki cyrkowejŹródło: Materiały prasowe
d18mb89
d18mb89

Romantyczne akrobacje na granicy ludzkich możliwości, latające motory, magia i ...ostatni żyjący dinozaur, to tylko niektóre z propozycji 19 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej, który przeniesie swoją publicznosć do świata magicznych dziecięcych marzeń. A wszystko podane w nastrojowej oprawie muzycznej, z doskonałą choreografią, z udziałem najlepszych artystów z całego świata i z wykorzystniem wspaniałych kostiumów cyrkowych.

22 września rozpocznie się największy w Polsce i jeden z najwięszych w Europie festiwal cyrkowy. Festiwalowe emocje będą towarzyszyć warszawiakom w każdy weekend (soboty i niedziele) aż do 28 października.

To już 19 edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej, który na stałe zapisał się w kulturalnym kalendarzu stolicy. Hasło tegorocznego festiwalu „POWRÓT DO DZIECIĘCYCH LAT“ nawiązuje do wyjątkowego baśniowego charakteru programu, który, jak twierdzą jego twórcy - rozbawi, wzruszy i pozwoli oderwać się od codzienności widzom niezależnie od wieku. – Nasz program skierowany jest do widzów od 1 do 101 lat. Stworzyliśmy go w oparciu o arystów reprezentujących różne dziedziny sztuki cyrkowej i zadbaliśmy o baśniową atmosferę w trakcie całego spektaklu. Z pewnością dzieciom w szczególności przypadną do gustu niezwykłe dinozaury, które zawitają na festiwalową arenę – mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów 19 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.

W programie Festiwalu znajdzie się uwielbiane przez polską publicznosć koło śmierci – niezwykle efektowny, ale też niebezpieczny pokaz artystów z Ameryki Południowej z towarzyszeniem gorących latynoskich rytmów.

d18mb89

Osobom potrzebującym większej dawki adrenaliny przypadnie też do gustu dynamiczny pokaz latających motorów Freestyle Family, a po mocnych emocjach wyciszyć się pomoże romantyczny pokaz gimnastyki na szarfach w wykonaniu absolwentów Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku.

W trakcie całego spektaklu widzów będzie bawił clown RiCO, który zawładnął sercami, ale przede wszystkim śmiechem publiczności na całym świecie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetkę Złotego Clowna staną artyści biorący udział w spektaklu. Na Galowym Przedstawieniu oceni ich profesjonalne Jury. Zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. Każdy widz będzie miał możliwość oddania głosu na ulubionego artystę Festiwalu!

Na trenie eventu będzie można nabyć zimne i gorące napoje, przekąski, a także skorzytać z przejażdżek na wielbłądzie i kucyku, a nawet zrobić sobie zdjęcie z dinozaurem.

d18mb89

Bilety na spektakl będzie mozna nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez internet: https://biletyna.pl/event/index/a/10284

Festiwal odbędzie się w dniach 22 września – 28 października (soboty – 14.00 i 18.00 i niedziele – 12.00 i 16.00) i będzie miał miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej w Warszawie.

TERMINY SPEKTAKLI:

 • 22 września, 14.00 i 18. 00
 • 23 września, 12.00 i 16.00
 • 6 października, 14.00 i 18.00
 • 7 października, 12.00 i 16.00
 • 13 października, 14.00 i 18.00
 • 14 października, 12.00 i 16.00
 • 20 października, 14.00 i 18.00
 • 21 października, 12.00 i 16.00
 • 27 października, 14.00 i 18.00
 • 28 października, 12.00 i 16.00

PROGRAM XIX MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI CYRKOWEJ

Wystąpią m. in.:

 1. Koło śmierci (looping) - niezwykle efektowny, ale też niebezpieczny pokaz z towarzyszeniem gorących latynoskich rytmów (grupa Los Ortis, Kolumbia)
 2. Wysoka lina pozioma – skomlikowany technicznie pokaz akrobatyczny od którego może zakręcić się w głowie – nie próbujcie tego w domu! (grupa Los Ortis, Kolumbia)
 3. Pokaz gimnastyczy na drążkach – opanowanie, piekno, wspaniałe wykonanie. Ten pokaz to kwintesencja cyrku jako sztuki! (grupa Deiman, Ukraina)
 4. Latające motory – sensacyjny pokaz, podczas którego emocje widzów sięgają zenitu! Motocross FMX przeniesine na cyrkową arenę zdwajają emocje! (Freestyle Family, Polska)
 5. Pokaz koni i wielbłądów – starzy dobrzy przyjaciele polskiej publiczności. Pokaz powoli podziwiać naturalne piekno zwierząt i udowodni, że są naprawdę inteligentne i wrażliwe. (Kamil Zalewski, Polska)
 6. Gimnastyka na szarfach – niezwykle magiczy i baśniowy pokaz w wykonaniu młodych artystów. Ma w sobie wszystko co pozwoli się wzruszyć do łez. Ale nutka romantyzmu to nie wszystko, zwraca uwagę przede wszystkim wysoki poziom artystyzny wykonawców. (Żaneta Adamczyk i Maciej Sokołowski, absolwenci Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w Julinku, Polska).
 7. Clown „RiCO” – człowiek, który potrafi rozbawić publicznosć niezależnie od szerokości geograicznej. Wie, za które sznureczki pociągnąć, aby wywołać śmiech i burzę oklasów. Nie będziemy ukrywać, że najbardziej ukochał polską widownię! (RiCO, Polska)
 8. Persz kołowy – numer z wykonaniu znakomitego duetu, który po występach na całym świecie zawitał do Polski. Wspaniała dziedzina sztuki cyrkowej, w której jeden artysta zależy od drugiego – partner podtrzymuje na głowie urządzenie, w którym partnerka wykonuje układy. („Duo Claudio”, Polska) 9.Pokaz piesków i kóz – clowna RiCO nie trzeba drugi ra przedstawiać – numer, który rozbawi do łez najwiekszego ponuraka. RiCO pokazuje w nim, że powiedzenie „głupi jak koza“ straciło sens... (RiCO, Polska)
 9. Pokaz nowoczesnego cyrku – niezwykła dynamika pokazu, stuprocentowa precyzja – to właśnie dzięki nim artyści występowali na arenach całego świata. Teraz przed polską publicznościa. (Trio Shevchenko, Białoruś)
 10. Pokaz Iluzjonistyczny – w magiczny świat zabierza widzów Kamil Zalewski, twórca największego w Polsce show iluzji „Iluzjoniści. Pierwsze starcie“ w reżyserii Janusza Józefowicza - znikanie, pojawianie, tajemnicze magiczne urządzenia i brak odpowiedzi na większość zadanych podczas pokazu pytań...
d18mb89
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18mb89