Trwa ładowanie...

Powstało mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych. Cel? Nauka samodzielności

Na początku w lokalu zamieszkają cztery osoby z umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną.

Powstało mieszkanie treningowe dla niepełnosprawnych. Cel? Nauka samodzielności
d2wykvc
d2wykvc

Na warszawskiej Pradze Północ powstało nowe mieszkanie treningowe. To miejsce, gdzie osoby z niepełnosprawnością intelektualną będą mogły osiągnąć samodzielność.

Mieszkanie mieści się w bloku komunalnym przy ul. Jagiellońskiej. Przeznaczone jest dla czterech osób, które będą mogły przebywać w nim od kilku tygodni do trzech miesięcy w zależności od swoich potrzeb. Na początku w pełni wyposażonym lokalu zamieszkają młode osoby w wieku 26 lat z niepełnosprawnością intelektualną. Będzie im pomagać stowarzyszenie "Bardziej kochani", wyłonione w drodze otwartego konkursu dla organizacji pozarządowych. Zadaniem stowarzyszenia jest zapewnienie funkcjonowania mieszkania.

- Jego tymczasowi lokatorzy mają zapewnioną pomoc w zakresie rehabilitacji usamodzielniającej m.in. poprzez różnego rodzaju treningi np. kulinarne i porządkowe - informuje Katarzyna Pieńkowska z wydziału prasowego urzędu miasta .

To jeden z dwóch lokali w budynku przy Jagiellońskiej przeznaczony na mieszkania treningowe. W maju do drugiego wprowadzą się osoby chorujące psychicznie. Dzięki takim działaniom osoby niepełnosprawne będą mogły osiągnąć większą samodzielność.

d2wykvc

W Warszawie łącznie jest 8 mieszkań treningowych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, które są współfinansowane ze środków miasta. Wśród nich są cztery dla osób chorujących psychicznie, trzy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i jedno dla osób z niepełnosprawnością sprzężoną, poruszających się na wózkach.

W latach 2016-2018 na prowadzenie tych mieszkań ratusz przeznaczył ponad 3,2 mln zł.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d2wykvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wykvc