Trwa ładowanie...

Powstaną murale Ireny Sendlerowej i Marka Edelmana? Zdecydują warszawiacy

Koszt projektu to 69 tys. złotych.
Share
Powstaną murale Ireny Sendlerowej i Marka Edelmana? Zdecydują warszawiacy
dhekpfe

Do budżetu partycypacyjnego został zgłoszony projekt, zakładający namalowanie murali dwóch szczególnych postaci, które wpisały się w historię Warszawy. Mural Ireny Sendlerowej jeszcze w Warszawie nie powstał, zaś mural Marka Edelmana w ramach projektu ma zostać odtworzony. Murale namaluje Dariusz Paczkowski, wybitny twórca, który wykonywał już bardzo udane upamiętnienia zarówno Marka Edelmana jak i Ireny Sendlerowej.

Malowidła miałyby być umieszczone na ścianach budynków przy ul. Dynasy 6 i Zajęczej 8. Całkowity koszt projektu został obliczony na 69 tys. złotych. Samo wynagrodzenie artysty, który zaprojektuje i wykona murale to koszt 40 tys. złotych. - Dariusz Paczkowski jest autorem wielu udanych murali upamiętniających Irenę Sendlerową, malowanych w wielu miastach. Z mojego punktu widzenia jest ważne, aby te upamiętnienia tworzył sprawdzony artysta. Nie wyobrażam sobie przeprowadzenia przetargu na zasadzie: "kto namaluje murale taniej". Eksperymenty w tej kwestii absolutnie nie są wskazane - komentuje projektodawca Grzegorz Walkiewicz.

Pozostałe koszta mają składać się na zakup farb i akcesoriów malarskich, wynajęcie podnośnika i akcję edukacyjno-promocyjną.

dhekpfe

Przeczytaj też: Rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Zwycięzca konkursu pianistycznego zagra koncert

dhekpfe

Podziel się opinią

Share
dhekpfe
dhekpfe