Trwa ładowanie...

Powstańcze symbole na stacji metra

Zgrupowanie AK Żywiciel upamiętnione na wejściu do stacji na pl. Wilsona

Powstańcze symbole na stacji metra
d2zlxne
d2zlxne

Na szklanej ścianie otaczającej wejście do metra na pl. Wilsona pojawiły się symbole Polski Walczącej i "Żywiciela". Przypominają o zbliżającej się 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego . Zostaną tu na stałe. Znaki umieszczono wczoraj wieczorem (17 lipca 2014 r.).

Znaki umieszczono na szklanej tafli okalającej północne wyjście ze stacji metra Plac Wilsona, informuje Urząd Dzielnicy Żoliborz.

Dzisiaj identyczne symbole pojawią się na wyjściu południowym.* I pozostaną już w tych miejscach na stałe. W ten sposób zrealizowane zostało życzenie kombatantów ze Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel”, by w przestrzeni publicznej Żoliborza pojawił się trwały ślad przypominający 70 rocznicę Powstania Warszawskiego. Pomysłów i przymiarek, jak to zrobić, było kilka. Jednak z różnych względów realny okazał się ten, którego efekty możemy już oglądać.*

d2zlxne

Zrealizowanie tego pomysłu było możliwe dzięki zaangażowaniu burmistrza Krzysztofa Bugli, prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka, arch. Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta stacji metra Plac Wilsona i Andrzeja Guta z żoliborskiej firmy BGGA Sp. z o.o. z ul. Dygasińskiego, która sprawdziła się przy realizacji tego wcale nie łatwego zadania.

d2zlxne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zlxne