Trwa ładowanie...
d1qu5ub

Powstańcze symbole na stacji metra

Zgrupowanie AK Żywiciel upamiętnione na wejściu do stacji na pl. Wilsona
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstańcze symbole na stacji metra
d1qu5ub

Na szklanej ścianie otaczającej wejście do metra na pl. Wilsona pojawiły się symbole Polski Walczącej i "Żywiciela". Przypominają o zbliżającej się 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego . Zostaną tu na stałe. Znaki umieszczono wczoraj wieczorem (17 lipca 2014 r.).

Czytaj też: Za darmo: „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie”

Znaki umieszczono na szklanej tafli okalającej północne wyjście ze stacji metra Plac Wilsona, informuje Urząd Dzielnicy Żoliborz.

d1qu5ub

Dzisiaj identyczne symbole pojawią się na wyjściu południowym.* I pozostaną już w tych miejscach na stałe. W ten sposób zrealizowane zostało życzenie kombatantów ze Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej „Żywiciel”, by w przestrzeni publicznej Żoliborza pojawił się trwały ślad przypominający 70 rocznicę Powstania Warszawskiego. Pomysłów i przymiarek, jak to zrobić, było kilka. Jednak z różnych względów realny okazał się ten, którego efekty możemy już oglądać.*

Zrealizowanie tego pomysłu było możliwe dzięki zaangażowaniu burmistrza Krzysztofa Bugli, prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka, arch. Andrzeja Chołdzyńskiego, projektanta stacji metra Plac Wilsona i Andrzeja Guta z żoliborskiej firmy BGGA Sp. z o.o. z ul. Dygasińskiego, która sprawdziła się przy realizacji tego wcale nie łatwego zadania.

d1qu5ub

Podziel się opinią

Share

d1qu5ub

d1qu5ub