Trwa ładowanie...

Powstanie przystanek kolejowy Warszawa Wiatraczna. Lepszy dostęp do kolei

Mieszkańcy Pragi Południe zyskają lepszy dojazd do centrum Warszawy.

Powstanie przystanek kolejowy Warszawa Wiatraczna. Lepszy dostęp do kolei
d3noxwx
d3noxwx

W ramach przebudowy linii kolejowej z Warszawy do Otwocka powstanie nowa stacja na Pradze Południe. Pasażerowie będą mogli skorzystać z przystanku Warszawa Wiatraczna.

O planowanej inwestycji poinformował portal transport-publiczny.pl. Według ustaleń portalu, w założeniach na modernizację odcinka z Warszawy Wschodniej do Otwocka przewidziano realizację nowego przystanku w pobliżu ul. Wiatracznej . Miałby się on składać z pojedynczego peronu, który ma powstać po wschodniej stronie drogi w pobliżu ul. Makowskiej.

Na przystanku miałyby stanąć dwie wiaty stalowe o formie architektonicznej nawiązującej do zabytkowych wiat na linii otwockiej.

W ramach prac zapowiedziano również budowę trzeciego toru do Otwocka . Takie rozwiązanie znacznie usprawniłoby ruch na tej kolejowej trasie, którą codziennie pokonuje kilkadziesiąt pociagów.

Obecnie PKP PLK rozpisały przetarg na opracowanie dokumentacji przetargowej. Projektanci mają także przeanalizować możliwość maksymalnego przesunięcia peronu stacji Wawer w kierunku wiaduktu w ciągu ul. Płowieckiej. Dzięki temu pasażerowie zyskaliby łatwiejsze przesiadki do autobusów jadących w stronę centrum i Starej Miłosnej.

d3noxwx

Realizacja prac przewidziana jest na lata 2020-2022.

Źródło: transport-publiczny.pl/Wawalove.pl

d3noxwx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3noxwx