Trwa ładowanie...
d1boyat

"Powstanie. Za dzień, za dwa”. Premiera komiksu o Powstaniu Warszawskim

"Alicja jest zakochana w Edwardzie, a Krystyna wkrótce wychodzi za mąż... I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że mieszkają w okupowanej Warszawie i w przyszłość nie mogą patrzeć ze spokojem"
Share
"Powstanie. Za dzień, za dwa”. Premiera komiksu o Powstaniu Warszawskim
d1boyat

Alicja jest zakochana w Edwardzie, a Krystyna wkrótce wychodzi za mąż... I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że mieszkają w okupowanej Warszawie i w przyszłość nie mogą patrzeć ze spokojem. Jest rok 1944, rok temu upadło powstanie w getcie. Ludzie mówią, że wojna podobno ma się wkrótce skończyć, ale nikt nie wie tego na pewno. Pewne jest natomiast, że w ciągu kilku tygodni, najwyżej miesięcy, polska armia podziemna zostanie rozbita przez nazistów. Tymczasem na wschodnim brzegu Wisły już stoją czerwonoarmiści i przyglądają się sytuacji.

Powstał niezwykły komiks o Powstaniu Warszawskim. Nosi on tytuł "Powstanie. Za dzień, za dwa”. Jego autorami są rysownik Krzysztof Gawronkiewicz i scenarzystka Marzena Sowa. Album ukazał się pod koniec sierpnia we Francji, Belgii, Szwajcarii nakładem wydawnictwa Dupuis.* 7 października w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się oficjalna premiera polskiej wersji językowej.*

Zobacz także: 3500 kartek od dzieci dla powstańców

d1boyat

Spotkanie z autorami odbędzie się 7 października o godzinie 18.00 w budynku Muzeum (ul. Grzybowska 79) w Sali pod Liberatorem. Po spotkaniu rysownik i scenarzystka podpisywać będą albumy, które można będzie kupić na miejscu w promocyjnej cenie.

Najnowszy komiks Marzeny Sowy, której autobiograficzna seria „Marzi” osiągnęła wielki międzynarodowy sukces, to jej powrót do opowiadania o burzliwej historii Polski. Tym razem tematem są tragiczne wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim. W „Powstaniu. Za dzień, za dwa”, będącym pierwszym z planowanych dwóch tomów, poznajemy bohaterów opowieści tuż przed jego wybuchem.

Napisaną przez Sowę historię narysował Krzysztof Gawronkiewicz, jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksów, współautor głośnych komiksów „Achtung Zelig!”, „Miasteczko Mikropolis”, czy „Esencja”. Nie ma on sobie równych w łączeniu zachwycających realistycznych obrazów z niepokojącymi fragmentami onirycznymi i ekspresjonistycznymi. Natomiast wykreowani przez niego bohaterowie to zawsze postaci o niezwykłej wiarygodności, pełne niuansów i emocji. Autorzy planują także drugą część komiksu.

Zobacz także: Warszawa może żądać od Niemców potężnego odszkodowania!

d1boyat

Podziel się opinią

Share
d1boyat
d1boyat