Trwa ładowanie...

Pożar w pustostanie na Woli. Nie żyje bezdomny

Pierwsze ofiary mroźnej nocy?

Pożar w pustostanie na Woli. Nie żyje bezdomny
dmzmbto
dmzmbto

Pożar w pustostanie na warszawskiej Woli. Trzech bezdomnych mężczyzn trafiło do szpitala, jeden z nich zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Olbrachta 22. Incydent potwierdza stołeczna policja. - Trzech mężczyzn trafiło do szpitala, jeden z nich niestety zmarł. Będziemy sprawdzać okoliczności pożaru - mówi podkom. Marta Sulowska z KRP IV w rozmowie z WawaLove.pl. Jednak jak wynika z medialnych ustaleń, trójka bezdomnych zaprószyła ogień dogrzewając się w opuszczonej kamienicy. - Zawsze w takim okresie, gdy na dworze temperatura maleje, apleujemy i przypominamy o tym, żeby nie podgrzewać się urządzeniami które mogą spowodować pożar - dodaje podkom. Sulowska.

Warto wspomnieć, że Warszawa dofinansowuje m.in. 20 placówek noclegowych dla osób bezdomnych (noclegownie, schroniska, schroniska specjalistyczne, mieszkania treningowe) dysponujących łącznie około 1400 miejscami, 7 bezpłatnych jadłodajni wydających ponad 2000 posiłków dziennie, 4 punkty poradnictwa, w tym punkt poradnictwa prowadzony przez Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei, łaźnię oraz dodatkowo w sezonie zimowym dwie dzienne ogrzewalnie. Stołeczny ratusz przeznacza na ten cel blisko 11 milionów złotych.

Opróćz tego 6 organizacji pozarządowych realizowało pilotażowy projekt - streetworking na rzecz osób bezdomnych w 15 dzielnicach. Zwiększyła się również liczba miejsc dofinansowywanych przez m.st. Warszawa w mieszkaniach treningowych. Aktualnie miasto dofinansowuje ponad 70 takich miejsc.

dmzmbto

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Rekord schroniska "Na Paluchu". Tak jeszcze nie było

dmzmbto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmzmbto