Trwa ładowanie...
praga
Luiza Poreda
20-03-2013 13:30

Pożary na Pradze pod lupą śledczych

Prokuratorzy szczegółowo sprawdzą każdy przypadek od 2011 roku

Pożary na Pradze pod lupą śledczych
d25vc6p
d25vc6p

Komendant stołecznej policji powołał specjalna grupę śledczą, która ma wyjaśnić okoliczności kilkunastu pożarów kamienic na Pradze. W skład grupy śledczej wchodzą policjanci z praskich komend - ustalił reporter rozgłośni radiowej RMF FM.

Wczoraj doszło do pożaru kolejnej kamienicy na Pradze . To już drugi pożar w ciągu ostatnich kilku dni . Wcześniej spłonęła także kamienica przy ul. Inżynierskiej 3. Mieszkańcy Pragi zaczynają się obawiać, że te pożary nie są przypadkowe ( czytaj więcej ). "W sobotę wieczorem spłonęła kamienica przy ulicy Brzeskiej, wczoraj kolejna przy Targowej. Mam wrażenie że nie da się z tym nic zrobić, i czuję się totalnie bezsilny, dlatego postanowiłem napisać tych kilka słów. Jak w mieście, w którym tak wiele architektury zostało zniszczonej podczas wojny, które obcokrajowcom kojarzy się z jednym wielkim szarym blokowiskiem, można tak podchodzić do kwestii zabytków?" - zastanawia się Bartosz Świętek, Prażanin, w nadesłanym do naszej redakcji liście.

Jedną z głównych hipotez dochodzeniowców jest to, że ogień mógł zostać podłożony w kilku miejscach przez ta samą osobę. Prokuratorzy nie wykluczają, że jeśli doszło do podpaleń, to mogą one mieć związek z wykupem działek, bądź próbą odzyskania nieruchomości. Podczas rozbiórki domów zniszczonych pożarem mniejszy jest problem z konserwatorem zabytków, a także z wysiedleniem lokatorów, którym miasto musi zapewnić lokale zastępcze.

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p