Trwa ładowanie...

Pożegnajmy wspólnie bociany!

25 sierpnia Warszawskie ZOO wraz z Fundacją PANDA zapraszają na niezwykłą imprezę związaną z pożegnaniem bocianów – „Busłowe Łapy”

Pożegnajmy wspólnie bociany!
dartdvf
dartdvf

„Busłowe Łapy” to bułki w kształcie bocianich łap pieczone na Podlasiu. Zgodnie z tradycją wrzuca się je do bocianiego gniazda, by ptak nabrał sił po męczącej podróży. Zwyczaj ten związany jest z witaniem wiosny, jednak warszawskie ZOO przeniosło imprezę na okres, gdy bociany szykują się do odlotu.

W programie:

Każde dziecko otrzyma „paszport” z planem Ogrodu i „afrykańską trasą podróży”, na której oznaczone będą punkty kontrolne. Po rozwiązaniu ekologicznego zadania, uczestnik konkursu otrzyma „wizę” wklejaną do paszportu. Kto wykona wszystkie zadania, otrzyma nagrodę! (godz. 10.00-16.00)

Dyrektor ZOO dr wet. Andrzej Kruszewicz, ornitolog, wspólnie z przedstawicielami Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pomagać będą dzieciom w budowaniu bocianich gniazd z gałęzi na centralnym placu zabaw.

Odbędą się warsztaty bębniarskie na afrykańskich instrumentach ludowych, prowadzone przez muzyka z Konga – Moma Lumanischa (godz. 11.00, 12.00, 14.00, 15.00).

dartdvf

Najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl teatru „Lalka”, oczywiście o tematyce przyrodniczej (godz. 13.00) oraz wziąć udział w warsztatach ekologicznych.

Dzieci, które przyjdą na imprezę w stroju bociana lub będą mieć na sobie "bocianie" akcenty wejdą do ZOO za darmo. Dorośli za bilet wstępu zapłacą 20 złotych.

Impreza odbędzie się na polance przy placu zabaw.

*__*

dartdvf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dartdvf