Trwa ładowanie...

Poznaj przedwojenne Kamionek, Grochów i Saską Kępę!

Spotkanie z varsavianistą Jarosławem Zielińskim, autorem opublikowanej kilka tygodni temu książki "Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie"

Poznaj przedwojenne Kamionek, Grochów i Saską Kępę!
d2f6tqj
d2f6tqj

Klubokawiarnia Kicia Kocia zaprasza na spotkanie z varsavianistą Jarosławem Zielińskim, autorem opublikowanej kilka tygodni temu książki "Przedwojenne Kamionek, Grochów, Saska Kępa. Najpiękniejsze fotografie". Spotkanie odbędzie się jutro, 18 grudnia, o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Album Jarosława Zielińskiego, znanego varsavianisty, autora m.in. „Przedwojennej żydowskiej Warszawy” i „Przedwojennego Śródmieścia”, tym razem zabiera czytelników w podróż na przedwojenną południową Pragę – Saską Kępę, Grochów i Kamionek.

Album ukazuje jedną z najbardziej specyficznych i kontrastowych części prawobrze*żnej Warszawy.* Jej trzon tworzył Grochów – wieś i majątek, które w dwudziestoleciu międzywojennym z wolna przekształciły się w nowoczesną dzielnicę. W sąsiedztwie właściwej Pragi prastary Kamionek , przyłączony do miasta w końcu XIX w., stał się ośrodkiem najbardziej nowoczesnych gałęzi przemysłu, a Saska Kępa – dawne podmiejskie tereny rekreacyjne – przeistoczyła się w oazę luksusu, zamieszkaną przez przedstawicieli świata kultury i biznesu. Luksusowe wille i niemniej komfortowe domy wielorodzinne w wielu wypadkach trafiły do podręczników historii polskiej architektury.

d2f6tqj

W programie spotkania pokaz archiwalnych zdjęć oraz kiermasz książek.

Prowadzenie: Cezary Polak

d2f6tqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f6tqj