WP

Poznaj ptaki Szczęśliwic! Powstała tam ścieżka edukacyjna

Stworzyła ją trójka pasjonatów. Ścieżka to 10 tablic przedstawiających 10 gatunków ptaków, które można spotkać w parku. Na każdej - krótki opis, grafika i kod QR do ptasiego głosu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poznaj ptaki Szczęśliwic! Powstała tam ścieżka edukacyjna
WP

Jakie ptaki zamieszkują Szczęśliwice? W Parku Szczęśliwickim w ramach Inicjatywy Lokalnej ustawiono ścieżkę dydaktyczną "Ptaki Szczęśliwic". Wszystko dzięki zapałowi trójki pasjonatów. 
 
Nie jesteśmy żadną organizacją tylko trójką przyjaciół, mieszkańców okolicy- mówi Wawalove Staszek Łubieński z projektu Dzika Ochota - Oprócz mnie w akcję włączyli się absolwenci warszawskiej ASP - Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski (UAU Project). Projekt sfinansowało Miasto St. Warszawa.
 
Ścieżka to 10 tablic przedstawiających 10 gatunków ptaków, które można spotkać w parku. Na każdej umieściliśmy krótki opis, grafikę i kod QR do ptasiego głosu, można go skanować dzięki specjalnej aplikacji na smartfony.Tablice edukacyjne są przystosowane do wysokości dzieci w wieku szkolnym - wyjaśnia - Staraliśmy się nie przeładować opisów informacjami, postawiliśmy na ciekawostki. Odrzuciliśmy „atlasowe” dane dotyczące choćby liczonej w centymetrach wielkości. Opisaliśmy zuchwałego szpaka, ale i skrytą, niepozorną kapturkę. Może uda Wam się ją dostrzec w gęstwinie krzewów?
 
 
Zobacz także:  Lis polarny na Pradze!

Podziel się
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP