Trwa ładowanie...

Prace rewitalizacyjne w Łazienkach Królewskich (zdjęcia)

Znajdujący się w centrum trawnik, powiększony zostanie do rozmiarów z okresu międzywojennego. Będzie więcej przestrzeni służącej do słuchania koncertów i relaksu

Prace rewitalizacyjne w Łazienkach Królewskich (zdjęcia)
dp8hxee
dp8hxee

Z początkiem sierpnia rozpoczęto prace w Łazienkach Królewskich, które obejmują rewitalizację otoczenia Pomnika Chopina. Na ten czas brama przy Pomniku Chopina i brama przy Herbaciarni, od strony Ogrodu Botanicznego (od Al. Ujazdowskich) są zamknięte. Dodatkowo udostępniono wejście przy Źródełku (od ul. Agrykoli).* *

Założeniem przedsięwzięcia jest przywrócenie otoczeniu Pomnika Chopina charakteru reprezentacyjnego letniego salonu muzycznego Warszawy.W strefie wejściowej, na osi pomnika, zaprojektowano szerokie schody z klinkieru, prowadzące na rozległy plac z nawierzchni mineralnej. Znajdujący się w centrum trawnik, powiększony zostanie do rozmiarów z okresu międzywojennego i będzie pełnił funkcję dodatkowej przestrzeni służącej do słuchania muzyki i relaksu. Szeroki plac wejściowy z amfiteatralnym układem schodów umożliwi dostęp na koncerty jeszcze większej ilości widzów.

W ramach projektu przewidziano również wymianę nawierzchni alejek i placów z niewielką korektą ich przebiegu i spadków, co umożliwi swobodne poruszanie się po terenie, m.in. osobom niepełnosprawnym.

W połowie sierpnia 2012 r. ruszyły również prace rewitalizacyjne w Ogrodzie Różanym (zwanym także Oranżeryjnym).Inspiracją do zmian jest bezpośrednie sąsiedztwo zabytkowej, XVIII- wiecznej Starej Pomarańczarni. Projekt przewiduje przywrócenie Ogrodowi Oranżeryjnemu historycznego charakteru. Prace będą obejmować rewitalizację nawierzchni i nasadzeń, wykonanie drenażu wraz z pracami zabezpieczającymi i izolacyjnymi przy murze oporowym. Pracom konserwatorskim poddane zostaną kamienne rzeźby dekorujące ogród i cokoły oraz wymienione zostaną niektóre cokoły betonowe na nowe kamienne.

Źródłem finansowania inwestycji jest dotacja celowa z rezerwy budżetu państwa, Kancelaria Prezydenta RP.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee