Pracownik szpitala psychiatrycznego molestował pacjentki? Wciąż jest tam zatrudniony

Adam O. został oskarżony o to, że w lutym "nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownik szpitala psychiatrycznego molestował pacjentki? Wciąż jest tam zatrudniony

Pracownik Mazowieckiego Centrum Psychiatrii "Drewnica" w Ząbkach został oskarżony o wykorzystanie seksualne dwóch pacjentek. 52-latkowi grożą trzy lata więzienia.

Adam O. został oskarżony o to, że w lutym "nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym". Prokuratura nie ujawnia, na jakim stanowisku pracuje. Mężczyzna miał dopuścić się też naruszenia nietykalności cielesnej innej kobiety poprzez "uderzenie jej ręką w pośladki" - informuje Prokuratura Warszawa-Praga. Akt oskarżenia przygotowała Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Kobiety mają 19 i 29 lat - informuje TVN Warszawa. O sprawie poinformowała prokuraturę rodzina jednej z pokrzywdzonych kobiet. Adamowi O., który nie przyznał się do winy i odmówił złożenia zeznań - grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna nie został aresztowany.

Prezes zarządu Centrum Norbert Szczepański przyznał w rozmowie z TVN Warszawa, że mężczyzna wciąż jest zatrudniony w szpitalu. "Szpital zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentom. Z uwagi na obowiązujące przepisy, szpital nie ma możliwości udzielania szerszej odpowiedzi" - czytamy w oświadczeniu przesłanym TVN Warszawa.

Źródło: Prokuratura Warszawa-Praga, TVN Warszawa, WP.PL

Przeczytaj też: Poseł PO ostro o ustawie pomagającej powstańcom. "To kpina"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.