Trwa ładowanie...

Praga: jedyna dzielnica, w której ceny mieszkań idą w górę

Tak budowa metra przysłużyła się dzielnicy. To dopiero początek wielkich zmian w tej części Warszawy

Praga: jedyna dzielnica, w której ceny mieszkań idą w górę
d31rg3o
d31rg3o

Czy Pragę Północ czeka wielka przyszłość i przekształci się w wyjątkowe miejsce, jak londyńskie doki nad Tamizą czy berliński Prenzlauer Berg? Eksperci REAS twierdzą, że szanse na to są ogromne, bo dzielnica ma olbrzymie atuty: świetne położenie na wprost Starego Miasta, dostęp do rzeki, autentyczna zabudowa z przełomu XIX i XX wieku, a w tym kilka perełek architektury przemysłowej - czytamy na stronie dobraulica.pl .

Atrakcyjność tej części Warszawy wciąż rośnie, głównie przez kolejne inwestycje - Dworzec Wileński z galerią handlową, kino Praha, Stadion Narodowy . Wkrótce na pl. Wileńskim powstanie stacja II linii metra. A tam gdzie jest metro, tam również rosną ceny lokali. Praga Północ jest jedyną dzielnicą w Warszawie, w której po krótkim załamaniu ceny nowych mieszkań zaczęły szybko rosnąć i są dziś dużo wyższe niż w pierwszym kwartale 2009 roku. Jak mówią eksperci, będą one wciąż rosnąć, dużo szybciej niż w np. Śródmieściu.

Według prognoz, ten wzrost ma być długotrwały. Zmiany zaczną się na terenach położonych w okolicach metra, ulicy Targowej i Katedry Praskiej, czyli przede wszystkim w centrum Pragi Północ. Czy wzrosną też ceny w dalszych rejonach, gdzie dominują budynki komunalne oraz bloki z lat 60. i 70. - tego na razie nie wiadomo.

Potrzebne są nakłady ze strony miasta

Aby rewitalizacja dzielnicy się udała, potrzeba także sporego wkładu ze strony władz miasta - przede wszystkim, by zwiększyć bezpieczeństwo, odnowić ul. Targową, Brzeską, dokończyć remont przy ul. Ząbkowskiej . Nowe życie tchnąć ma budowa Portu Praskiego, wielkiej biurowo-mieszkaniowej inwestycji na 38-hektarowej działce należącej do Elektrimu.

d31rg3o

Urzędnicy obiecują, że tuż po ukończeniu budowy centralnego odcinka II linii metra zainwestują w prawobrzeżną Warszawą. Stołeczne władze chcą zająć się przede wszystkim ulicami w okolicach Placu Wileńskiego. Czytaj więcej: * Urzędnicy planują odnowić prawobrzeżną Warszawę. Dodatkowe nakłady na przyszły rok: 10 mln zł*.

Warto kupić mieszkanie na Pradze?

Według ekspertów REAS zastanawiać się nad tym będą przede wszystkim single i bezdzietne pary - to oni, nieźle zarabiający i aktywni towarzysko, poszukiwać będą oryginalnych mieszkań blisko centrum. To dla nich lofty na Pradze okażą się idealne. Dzięki nowym klubom, restauracjom i teatrom, których liczba na Pradze stale rośnie, wkrótce może tam powstać odpowiednik Śródmieścia, zwłaszcza dla mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy.

d31rg3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31rg3o