Trwa ładowanie...

Praga Południe ma nowy żłobek. "Mamy 82 podopiecznych"

Do 2018 roku w żłobkach ma przybyć jeszcze blisko 2,5 tys. miejsc.

Praga Południe ma nowy żłobek. "Mamy 82 podopiecznych"
d3qjetx
d3qjetx

To już drugi tydzień dni adaptacyjnych w nowym żłobku przy ul. Kinowej 19, z którego korzysta 82 najmłodszych warszawiaków. W środę, 24 lutego dzieci i rodziców odwiedziła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

- Co roku zwiększamy liczbę miejsc w żłobkach, u opiekuna dziennego, czy też wykupując miejsca w placówkach niepublicznych. W sumie, z tych różnych form opieki korzysta ponad 6 tysięcy dzieci. To już trzeci żłobek, który uruchamiamy w tym roku – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Żłobek przy ul. Kinowej powstał dzięki adaptacji pomieszczeń pawilonu handlowego, w pobliżu parku Skaryszewskiego. Prace budowlane trwały od lipca 2015 r. do grudnia 2015 r. Koszt inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. W żłobku są 3 grupy dla 82 dzieci.

Od 2006 r. powstało 26 żłobków, w tym 10 miniżłobków. Była to budowa nowych budynków, jak również adaptacja już istniejących. Miasto wydało na ten cel 58 mln zł. Obecnie, stolica ma 54 żłobki i 10 miniżłobków publicznych, 27 opiekunów dziennych (zajmują się 135 dziećmi) oraz wykupuje miejsca w żłobkach niepublicznych.

Do 2018 roku przybędzie jeszcze blisko 2,5 tys. miejsc, m.in. w 15 żłobkach. Będzie to możliwe dzięki budowie placówek na Białołęce, Bemowie, Bielanach, Woli, Ursynowie, Wilanowie, Targówku, Mokotowie, Wawrze, Pradze-Południe i Żoliborzu. Jeszcze w tym roku zakończy się budowa żłobka w Rembertowie, a rozpocznie projektowanie żłobka przy ul. Szkoły Orląt na Gocławiu. Miasto planuje także rozbudowy już istniejących placówek.

d3qjetx
d3qjetx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qjetx