Trwa ładowanie...

Praga Południe pomoże czynnym narkomanom? Mieszkańcy protestują

Punkt wymiany igieł ma powstać w samym centrum osiedla mieszkalnego.

Praga Południe pomoże czynnym narkomanom? Mieszkańcy protestują
d46t4vs
d46t4vs

Czyste igły, nowe strzykawki, pomoc psychologiczna. Z tego wszystkiego niebawem będą mogli korzystać czynni narkomani, którzy zgłoszą się do nowego punktu pomocy. Ma on zostać ulokowany na Pradze Południe przy ul. Kickiego 1. Mieszkańcy protestują.

"Na terenie podwórka przy "Galeonie" ma powstać punkt wymiany strzykawek i igieł dla narkomanów. Punkt ma prowadzić Fundacja Redukcji Szkód. Nie sprzeciwiamy się działalności Fundacji, ale nie godzimy się, aby taki punkt został otwarty w sercu naszego podwórka tuż przy miejscu zabaw naszych dzieci, w ścisłym sąsiedztwie przedszkoli i szkół" - głosi komunikat wywieszony na grochowskim osiedlu.

Mieszkańcy osiedla planują w związku z tym protest, który ma odbyć się 3 października w godz. 11.00 - 13.00 w kawiarni "Grochownia" przy ul. Kobielskiej. Każdy, kto chce wesprzeć sprzeciw, może podpisać się pod petycją i porozmawiać z innymi mieszkańcami. Akcję warszawiaków wspiera także Marek Borkowski, radny Dzielnicy Praga Południe: - dostałem bardzo dużo sygnałów niezadowolenia w związku z tą sprawą - powiedział WawaLove.pl. Dodaje, że decyzja ulokowania punktu została podjęta bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami. Według radnego, obserwując doświadczenia z Woli, gdzie taki punkt funkcjonował, mieszkańcy mają prawo się bać.

- Skontaktowałem się w tej sprawie z samorządowcami Woli, gdzie dotychczas mieścił się ten punkt i poinformowali mnie oni o licznych skargach i problemach z jego funkcjonowaniem, a w szczególności z osobami, które z niego korzystały. (...) Chciałbym poznać kryteria jakimi kierowano się sytuując na Pradze Południe tego rodzaju miejsce - czytamy w oficjalnej interpelacji Marka Borkowskiego, skierowanej do burmistrza dzielnicy.

Urząd dzielnicy zdziwiony

- Nie ukrywam, że jesteśmy zaskoczeni takim obrotem sprawy. Nie dotarły do nas żadne głosy sprzeciwu w związku z lokalizacją punktu - poinformowała WawaLove.pl Ewelina Lanc, rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Zaznacza również, że lokalizacja i powstanie punktu nie jest jeszcze przesądzone. Władze dzielnicy zaplanowały rozmowy z Fundacją Redukcji Szkód, by sprecyzować jej działalność. Lanc zapewnia, że jeśli spotkanie mieszkańców w sprawie punktu dla czynnych narkomanów odbędzie się, zastępca burmistrza Pragi Południe, odpowiedzialny za tę kwestię, na pewno się na nim pojawi.

d46t4vs
d46t4vs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46t4vs