Trwa ładowanie...
komasa

Premiera filmu historycznego pt. „Miasto 44” odbędzie się na Narodowym!

Dzięki takiej lokalizacji film obejrzy 1 sierpnia aż 15 tysięcy osób!

Share
Premiera filmu historycznego pt. „Miasto 44” odbędzie się na Narodowym!
d2lcp0m

Stadion Narodowy ostatnio zamienia się nie tylko w lodowisko, czy salę koncertową. 1 sierpnia 2014r. na odbędzie się tam premiera filmu historycznego pt. „Miasto 44” wyreżyserowanego przez Jana Komasę.

Zobacz również: Miasto 44. Zdjęcia z filmu

Ten film to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Wysokobudżetowa produkcja Jana Komasy – twórcy m.in. „Sali samobójców” – to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o odwadze, poświęceniu i miłości, rozgrywająca się w realiach powstańczej Warszawy. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – dokładnie tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tysięcy ton gruzu. Większość scen została nakręcona na Pradze Północ i Południe.

d2lcp0m

Decyzja o przedstawieniu premiery filmu właśnie na Stadionie Narodowym zadecydował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski.

Dzięki takiej lokalizacji, premierowy pokaz będzie dostępny dla większej ilości osób. Na Narodowym zasiądzie 15 tysięcy widzów, film wyświetlany będzie na specjalnym ekranie, sprowadzonym ze Stanów Zjednoczonych.

d2lcp0m

Podziel się opinią

Share
d2lcp0m
d2lcp0m