Trwa ładowanie...

Premiera legendarnego spektaklu już dziś w Warszawie!

Teatr Rampa prezentuje musical Jesus Christ Superstar.

Premiera legendarnego spektaklu już dziś w Warszawie!
d3rq85y
d3rq85y

Aktorzy Teatru Rampa dziś o godzinie 19.00 zaprezentują światowej sławy musical Jesus Christ Superstar. Wszystkie utwory usłyszymy w polskiej wersji językowej. Autorami przekładu są Wojciech Młynarski i Piotr Szymanowski. Główne role w spektaklu zagrają Jakub Wocial, Sebastian Machalski i Natalia Piotrowska, znani ze znakomitych wykonań przebojów Queen. Wszyscy artyści koncertu Jesus Christ Superstar zaśpiewają z towarzystwie grającej na żywo orkiestry Tomasza Filipczaka.

Kultowy spektakl, do którego muzykę skomponował Andrew Lloyd Webber, a libretto napisał Tim Rice, swoją światową sławę zdobył na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Brytyjski duet zaproponował wówczas rewolucyjną wręcz wersję Ewangelii, zinterpretowaną dla pokolenia "Dzieci Kwiatów". Stworzono niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach młodzieżowego idola. Popularność tytułu nie gaśnie i do dzisiaj budowane są liczne interpretacje i wystawienia na całym świecie. Teatr Rampa dorzuca do niej skromną cegiełkę, proponując unikatową inscenizację koncertową tego rockowego musicalu. Warto dodać, że Andrew Lloyd Webber jest także autorem wielu innych kasowych produkcji. Ma w swoim dorobku m.in. takie musicale jak "Upiór w operze", "Koty", czy "Evita".

W Polsce musical Jesus Christ Superstar prezentowany był jak dotąd w 4 miastach. Jako pierwszy do naszego kraju sprowadził go Jerzy Gruza, który wyreżyserował ten spektakl dla Teatru Muzycznego w Gdyni w 1987 roku. Wówczas główną rolę w musicalu zagrał popularny wokalista zespołu TSA - Marek Piekarczyk. Kultowy musical zagościł także do Chorzowa i Łodzi. W Warszawie na amatorską produkcję zdecydował się Antoniusz Dietzius, który wyreżyserował go w Teatrze Palladium. Dziś zaprezentowany zostanie na scenie na Targówku.

TWÓRCY MUSICALU JESUS CHRIST SUPERSTAR:

d3rq85y

Libretto: TIM RICE
Muzyka: ANDREW LLOYD WEBBER
Przekład: WOJCIECH MŁYNARSKI, PIOTR SZYMANOWSKI
Reżyseria, choreografia: SANTIAGO BELLO
Współpraca artystyczna: JAKUB WOCIAL
Asystent reżysera: ROBERT TONDERA
Kierownictwo muzyczne: TOMASZ FILIPCZAK
Scenografia: DOROTA SABAK
Reżyseria światła: TOMASZ FILIPIAK
Reżyseria dźwięku: TOMASZ BUDKIEWICZ
Wizualizacja: MARCIN ALMERT

Zapraszamy do Teatru Rampa na godzine 19:00.
Spektakl trwa 1,5 godz. Bez przerwy.

d3rq85y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rq85y