Trwa ładowanie...
d2jadhs

Prestiżowe wyróżnienie dla warszawskiej pracowni architektonicznej!

Projekt Praga doceniony w konkursie na muzeum Guggenheima w Helsinkach!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prestiżowe wyróżnienie dla warszawskiej pracowni architektonicznej!
d2jadhs

Warszawska pracownia Projekt Praga znalazła się w gronie wyróżnionych w jednym z najbardziej prestiżowyc konkursów architektonicznych na świecie - projektu budynku muzeum Guggenheima. Na konkurs w Helsinkach napłynęła rekordowa liczba 1715 zgłoszeń z 77 krajów.

Miło nam Was poinformować, że nasz projekt otrzymał wyróżnienie honorowe w konkursie Guggenheim Helsinki!!!Na konkurs...

Posted by Projekt Praga on 24 kwietnia 2015

Muzea Sztuki Współczesnej Guggenheima stoją m.in. w Bilbao, Nowym Jorku, Walencji, Berlinie i Las Vegarze. Gromadzą najważniejsze dzieła sztuki współczesnej, zgodnie z decyzją Fundacji Solomona R. Guggenheima - organizacja założonej w 1937 roku, której celem fundacji jest gromadzenie, przechowywanie i badanie tej sztuki.

d2jadhs

Każdy z budynków muzeum został zaprojektowany przez wybitnego architekta i stanowi niezwykle prestiżowe miejsce w każdym z miast. Sam Guggenheim był amerykańskim kolekcjoner dzieł sztuki i filantropem, który jeszcze przed II Wojną Światową założył fundację swojego imienia.

Muzeum w Helsinkach jest kolejnym miejscem, gdzie gromadzona będzie sztuka współczesna. Wiadomo też, że kolejne Muzeum Guggenheima stanie w 2017 roku w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawska pracownia Projekt Praga znana jest w stolicy m.in. z rewitalizacji Soho Factory, restauracji Miłość na Kredytowej czy słynnej BarKi nad Wisłą. Gratulujemy!

Przeczytajcie też: Będą wyższe kary za nielegalne reklamy. Sejm przyjął poprawki

d2jadhs

Podziel się opinią

Share
d2jadhs
d2jadhs