Trwa ładowanie...
drr6p6b

Prezes i ministrowie w Warszawie. Uroczystość na cześć Jana Olszewskiego

Odsłonięcie kamienia węgielnego pod pomnik Jana Olszewskiego zgromadziła najważniejsze osoby w państwie. Po tym, jak nowi ministrowie otrzymali nominacje, wzięli udział przed KPRM w uroczystości w towarzystwie szefa rządu i prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odsłonięcie kamienia węgielnego pod pomnik Jana Olszewskiego. Monument stanie przed KPRM
Odsłonięcie kamienia węgielnego pod pomnik Jana Olszewskiego. Monument stanie przed KPRM (East News, Fot: Tomasz Jarzębowski,Reporter)
drr6p6b

- Panie premierze Janie Olszewski, dziękujemy za całe twoje dzieło, za twoją drogę. Obiecujemy nie odstąpić od tych wspaniałych ideałów, które starałeś się w nas zaszczepiać - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier w towarzystwie Antoniego Macierewicza i ks. prał. Michała Janochy odsłonił kamień węgielny pod pomnik byłego szefa rządu.

Morawiecki stwierdził, że Jan Olszewski "rzucił wyzwanie" wolności, którą częściowo udało się odzyskać po 4 czerwca 1989 roku. - Była wolnością bez godności, dla bardzo wielu Polaków. Była wolnością częściową - mówił premier przed KPRM.

4 czerwca. Warszawa. Jan Olszewski będzie miał swój pomnik

drr6p6b

Obecność Antoniego Macierewicza na uroczystości była nieprzypadkowa. Były szef MON był jednym z najbliższych współpracowników Olszewskiego. W poniedziałek wieczorem odebrał w jego imieniu Krzyż Wolności i Solidarności, przyznany pośmiertnie przez prezydenta.

Zobacz też: Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Macierewicz miał też w dużej mierze sfinansować budowę pomnika Olszewskiego. Polityk i prawnik został pochowany niespełna cztery miesiące temu na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Spoczął w skromnej ziemnej mogile.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

drr6p6b

Podziel się opinią

Share

drr6p6b

drr6p6b