Trwa ładowanie...

Prezes i ministrowie w Warszawie. Uroczystość na cześć Jana Olszewskiego

Odsłonięcie kamienia węgielnego pod pomnik Jana Olszewskiego zgromadziła najważniejsze osoby w państwie. Po tym, jak nowi ministrowie otrzymali nominacje, wzięli udział przed KPRM w uroczystości w towarzystwie szefa rządu i prezesa PiS.

Prezes i ministrowie w Warszawie. Uroczystość na cześć Jana OlszewskiegoŹródło: East News, fot: Tomasz Jarzębowski,Reporter
d2d4bl8
d2d4bl8

- Panie premierze Janie Olszewski, dziękujemy za całe twoje dzieło, za twoją drogę. Obiecujemy nie odstąpić od tych wspaniałych ideałów, które starałeś się w nas zaszczepiać - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier w towarzystwie Antoniego Macierewicza i ks. prał. Michała Janochy odsłonił kamień węgielny pod pomnik byłego szefa rządu.

Morawiecki stwierdził, że Jan Olszewski "rzucił wyzwanie" wolności, którą częściowo udało się odzyskać po 4 czerwca 1989 roku. - Była wolnością bez godności, dla bardzo wielu Polaków. Była wolnością częściową - mówił premier przed KPRM.

4 czerwca. Warszawa. Jan Olszewski będzie miał swój pomnik

Obecność Antoniego Macierewicza na uroczystości była nieprzypadkowa. Były szef MON był jednym z najbliższych współpracowników Olszewskiego. W poniedziałek wieczorem odebrał w jego imieniu Krzyż Wolności i Solidarności, przyznany pośmiertnie przez prezydenta.

d2d4bl8

Zobacz też: Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

Macierewicz miał też w dużej mierze sfinansować budowę pomnika Olszewskiego. Polityk i prawnik został pochowany niespełna cztery miesiące temu na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Spoczął w skromnej ziemnej mogile.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d2d4bl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d4bl8