Prezydent porozmawia z sekretarzem generalnym NATO w Warszawie. Spotkanie w cztery oczy

Zaplanowane jest także spotkanie plenarne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent porozmawia z sekretarzem generalnym NATO w Warszawie. Spotkanie w cztery oczy

W czwartek w Warszawie prezydent Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem - poinformował PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Według niego, podczas spotkania, które odbędzie się w czwartek wieczorem w Belwederze, prezydent Duda i Stoltenberg będą rozmawiać w cztery oczy.

Zaplanowane jest także spotkanie plenarne, w którym prezydentowi towarzyszyć będzie Szczerski, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Do wizyty dojdzie na trzy tygodnie przed rozpoczęciem na Białorusi manewrów Zapad. Według oficjalnych informacji w ćwiczeniach, które mają się odbyć na białoruskim terytorium w dniach od 14 do 20 wrześniach, weźmie udział 12,7 tys. wojskowych, w tym 3 tys. z Rosji; zaangażowanych zostanie 700 jednostek sprzętu wojskowego.

W zeszły poniedziałek białoruskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że w ramach przygotowań do manewrów Zapad w dniach od 21 do 25 sierpnia odbędą się wspólne ćwiczenia ze strukturami dowodzenia, jednostkami i oddziałami zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia materiałowo-technicznego sił zbrojnych Białorusi i Rosji.

W ramach sierpniowych manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze mają realizować zadania z zakresu zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia technicznego, m.in. ewakuację, naprawę pojazdów i sprzętu, a także montaż polowego rurociągu i infrastruktury do tankowania paliwa.

źródło: PAP

Przeczytaj też: Komisja ponownie zbada sprawę Chmielnej 70. "Nie popełniliśmy błędu"

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.