Trwa ładowanie...

Prezydent stolicy zwróciła się do MSWiA o wsparcie w dniu 11 listopada

"Nasza stolica nadal będzie uznawana za jedną z najbezpieczniejszych w Europie"

Prezydent stolicy zwróciła się do MSWiA o wsparcie w dniu 11 listopada
d33qf9j
d33qf9j

O udzielenie wsparcia służbom zaangażowanym w nadzorowanie porządku 11 listopada w Warszawie zwróciła się do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka w liście prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wolimy działać niż pisać listy - odpowiedział resort.

"W najbliższy piątek, podobnie jak w latach ubiegłych, o bezpieczeństwo mieszkańców i osób biorących udział w zgromadzeniach zadba Komenda Stołeczna Policji oraz dedykowane oddziały z całej Polski. W obliczu 15 manifestacji zwracam się z prośbą do Pana Ministra, aby jako zwierzchnik służb zaangażowanych w nadzorowanie porządku, udzielił im wszelkiego wsparcia, które pozwoli w tym dniu czuć się warszawiakom i gościom stolicy bezpiecznie" - napisała w czwartek prezydent stolicy; list do ministra udostępniła na swoim profilu na Twitterze.

Jak podkreśliła, pragnie "przypomnieć, iż demokracja i konstytucja zapewniają możliwość demonstrowania poglądów, dlatego też władza samorządowa nie decyduje o wydaniu zgody na dane zgromadzenie i może jedynie przyjąć informację o organizacji danego przedsięwzięcia w formie zgłoszenia". - Obowiązek zadbania o bezpieczeństwo zarówno osób uczestniczących w manifestacji, jak i postronnych należy do kompetencji osób służb porządkowych. To na nich spoczywa odpowiedzialność za ochronę jednostek oraz mienia - zaznaczyła Gronkiewicz-Waltz.

"Wolimy działać niż pisac listy"

Prezydent stolicy w liście zapewniła też, że stołeczny ratusz przekazał policji "wszystkie informacje na temat planowanych tras przemarszów tak, aby były one odpowiednio przygotowane i zabezpieczone". Poinformowała, że przeprowadzona została pełna konserwacja sprzętu systemu monitoringu miejskiego. Gronkiewicz-Waltz wyraziła nadzieję, że "dzięki współpracy miasta i policji rodacy będą mogli cieszyć się wyjątkowym świętem na ulicach Warszawy, a nasza stolica nadal będzie uznawana za jedną z najbezpieczniejszych w Europie".

d33qf9j

W odpowiedzi list prezydent Warszawy resort spraw wewnętrznych i administracji poinformował, że właśnie trwa kolejna odprawa z udziałem ministra Błaszczaka przed 11 listopada . "Wolimy działać niż pisać listy" - napisało ministerstwo na swoim profilu na Twitterze.

Zgodnie ze stanem na czwartek po południu na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano 20 zgromadzeń publicznych . W piątek w mieście odbędą się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem prezydenta.

d33qf9j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33qf9j