Trwa ładowanie...
d7ff5f8

Prezydent Warszawy funduje dodatkowe lekcje dla pierwszaków. "Zajęcia do wyboru"

Każda z dzielnic otrzyma na ten cel milion złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Warszawy funduje dodatkowe lekcje dla pierwszaków. "Zajęcia do wyboru"
d7ff5f8

Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na swoim profilu społecznościowym, że podjęła decyzję o przyznaniu większych środków dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Będą one przeznaczone na dodatkową godzinę języka angielskiego albo innych zajęć, mających charakter rozwijający.

- Na ten cel dzielnice dostaną około 1 mln zł. Od września, dzieci w pierwszych klasach w stołecznych szkołach będą miały w tygodniu dodatkową godzinę języka angielskiego (lub innego) oraz godzinę innych zajęć rozwijających. Rodzice wybiorą je we wrześniu w porozumieniu z dyrektorem szkoły. - czytamy na profilu społecznościowym Prezydent Warszawy.

Zdecydowałam o przyznaniu 1 mln zł od września dla pierwszaków na dodatkowe 2 godziny: angielski i inne zajęcia wybrane przez rodziców.

d7ff5f8

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Warto przypomnieć, iż od 1 kwietnia startują zapisy do klas pierwszych. W przypadku rozpoczęcia edukacji w podstawówkach należy pamiętać, że siedmiolatki idą do szkoły obowiązkowo. Co do sześciolatków, to decyzja w tej sprawie należy już do rodziców. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Biura Edukacji stołecznego ratusza.

Przeczytajcie też: Czy fotoradary wrócą na stołeczne ulice? "ITD i ratusz ciągle bez porozumienia"

d7ff5f8

Podziel się opinią

Share
d7ff5f8
d7ff5f8