ycipk-1h7gjj

Prezydent Warszawy wiedziała o metodzie "na kuratora"? Nowe fakty

- Hanna Gronkiewicz Waltz już w 2012 roku wiedziała o kuratorze, który "reprezentował" osobę mającą 117 lat w sprawie kamienicy przy Skaryszewskiej 11 - donosi portal wpolityce.pl. Dowodem ma być korespondencja posła PiS Jarosława Krajewskiego ze stołecznym ratuszem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe dokumenty obciążające prezydent stolicy
Nowe dokumenty obciążające prezydent stolicy (Wikimedia Commons CC BY-SA)
ycipk-1h7gjj

W latach 2009-2010 przejęciem kamienicy przy Skaryszewskiej 11 w Warszawie zajmowało się sześciu kuratorów. Niektórzy z nich reprezentowali osoby, które zmarły wiele lat wcześniej.

Jarosław Krajewski, były warszawski radny, siedem temu wystosował interpelację do prezydent Warszawy. Prosił w niej m.in. o informację na temat roszczeń do nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 i kwestii dotyczących ustalenia jej właścicieli lub spadkobierców.

Stołeczny ratusz rok później odpowiedział, że "utrzymuje stały kontakt z następcą prawnym dawnej współwłaścicielki tej nieruchomości". Dokument został podpisany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

ycipk-1h7gjj

Zdaniem dziennikarzy portalu wpolityce.pl jest to dowód na to, że prezydent stolicy wiedziała o tzw. kuratorach dla "duchów” w kontekście Skaryszewskiej i o ogólnej praktyce przejmowania nieruchomości warszawskich "na kuratora”.

Zobacz wideo: Andrzej Zybertowicz o reprywatyzacji: "to była zmowa ludzi z tajnych służb"

O godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie komisji weryfikacyjnej, która zbada sprawę Skaryszewskiej 11. Jako świadkowie przesłuchani mają być m.in. lokatorzy, burmistrz Pragi Południe oraz przedstawiciel spółki, która kupiła kamienicę.

ycipk-1h7gjj

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Druga linia metra coraz bliżej. Połączono już Pragę Północ z Targówkiem

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1h7gjj

ycipk-1h7gjj
ycipk-1h7gjj