Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy wiedziała o metodzie "na kuratora"? Nowe fakty

- Hanna Gronkiewicz Waltz już w 2012 roku wiedziała o kuratorze, który "reprezentował" osobę mającą 117 lat w sprawie kamienicy przy Skaryszewskiej 11 - donosi portal wpolityce.pl. Dowodem ma być korespondencja posła PiS Jarosława Krajewskiego ze stołecznym ratuszem.

Prezydent Warszawy wiedziała o metodzie "na kuratora"? Nowe faktyŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d1y0evq
d1y0evq

W latach 2009-2010 przejęciem kamienicy przy Skaryszewskiej 11 w Warszawie zajmowało się sześciu kuratorów. Niektórzy z nich reprezentowali osoby, które zmarły wiele lat wcześniej.

Jarosław Krajewski, były warszawski radny, siedem temu wystosował interpelację do prezydent Warszawy. Prosił w niej m.in. o informację na temat roszczeń do nieruchomości przy Skaryszewskiej 11 i kwestii dotyczących ustalenia jej właścicieli lub spadkobierców.

Stołeczny ratusz rok później odpowiedział, że "utrzymuje stały kontakt z następcą prawnym dawnej współwłaścicielki tej nieruchomości". Dokument został podpisany przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zdaniem dziennikarzy portalu wpolityce.pl jest to dowód na to, że prezydent stolicy wiedziała o tzw. kuratorach dla "duchów” w kontekście Skaryszewskiej i o ogólnej praktyce przejmowania nieruchomości warszawskich "na kuratora”.

d1y0evq

Zobacz wideo: Andrzej Zybertowicz o reprywatyzacji: "to była zmowa ludzi z tajnych służb"

O godz. 10 rozpoczęło się posiedzenie komisji weryfikacyjnej, która zbada sprawę Skaryszewskiej 11. Jako świadkowie przesłuchani mają być m.in. lokatorzy, burmistrz Pragi Południe oraz przedstawiciel spółki, która kupiła kamienicę.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Druga linia metra coraz bliżej. Połączono już Pragę Północ z Targówkiem

d1y0evq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y0evq