Trwa ładowanie...
d24klii

Prezydent Warszawy wspomina lata swojego dzieciństwa

1 czerwca to święto wszystkich najmłodszych, ale też okazja do wspomnień własnego dzieciństwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Warszawy wspomina lata swojego dzieciństwa
d24klii

Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy z sentymentem powraca do lat swojej młodości. Nawiązując do stolicy, pamięta ją jeszcze sprzed epoki wieżowców i domów handlowych. Głównie z czasów powojennej odbudowy . I choć do 12 roku życia mieszkała w Płocku, to jak sama mówi pierwsze kroki w Warszawie stawiała już jako odporniejsza i pewniejsza siebie osoba.

Dzieciństwo Hanny Gronkiewicz-Waltz to okres uczęszczania do szkoły muzycznej i stawania przed różnego rodzaju publicznością. Wtedy przyszła pierwsza nauka opanowywania stresu i umiejętności wystąpień publicznych. Poza tym obecna Prezydent Warszawy lubiła się uczyć, szczególnie języka polskiego i matematyki. Duży wpływ na jej osobowość mieli dziadkowie, którzy pielęgnowali wiarę w siebie i własne umiejętności. W ten sposób, nieco bardziej krytyczni rodzice dopełniali jakby proces wychowania.

Lata dzieciństwa w Warszawie to jeszcze brak Domów Centrum czy Rotundy i dopiero budujące się Stegny . W pamięci Prezydent Warszawy w największym stopniu zapisały się chwile wycieczek z ojcem na lody do Hotelu Europejskiego oraz przejażdżek rowerowych po Parku Ujazdowskim. Na koniec Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśla znaczenie wsparcia i miłości w wychowaniu dzieci, o czym zwłaszcza w dzisiejszym dniu wszyscy powinniśmy pamiętać.

d24klii

Przeczytajcie też: Rośnie poziom wody w Wiśle. Plaża przy Moście Poniatowskiego zalana

d24klii

Podziel się opinią

Share
d24klii
d24klii