Trwa ładowanie...
d3enb64

Prezydent Warszawy zaprosiła F. Timmermansa na Paradę Schumana

Na ten sam dzień w Warszawie sejmowa opozycja i Komitet Obrony Demokracji zapowiadają wielką demonstrację w Warszawie.
Share
Prezydent Warszawy zaprosiła F. Timmermansa na Paradę Schumana
d3enb64

Prezydent Warszawy zaprasza do stolicy wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa. *Hanna Gronkiewicz-Waltz planuje wspólne świętowanie "Dnia Europy" na paradzie Schumana i Koncercie Europejskim 7 maja w Warszawie. *

Na ten sam dzień w Warszawie sejmowa opozycja i Komitet Obrony Demokracji zapowiadają wielką demonstrację w Warszawie spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego na plac Piłsudskiego. - Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że Polacy są Europejczykami, że nie oddadzą wolności, nie oddadzą Europy - powiedział o marszu lider "KOD" Mateusz Kijowski.

Frans Timmermans był w Polsce 5 kwietnia w ramach procedury Komisji Europejskiej związanej z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Spotkał się wówczas z przedstawicielami rządu oraz prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim. Po rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie.

d3enb64

Wczoraj szef MSZ nie wykluczył, że Frans Timmermans przyjedzie do Polski w maju, ale dodał, że żadne zaproszenie nie było dotąd uzgadniane, a wiceszef Komisji nie wystąpił na razie z prośbą o przyjazd do Polski.

Źródło: (TT/IAR)

Przeczytaj też: Festiwal Krzysztofa Komedy. Gwiazdy zaprezentują repertuar znakomitego jazzmena

d3enb64

Podziel się opinią

Share
d3enb64
d3enb64