Trwa ładowanie...

Prezydent Warszawy zaprosiła F. Timmermansa na Paradę Schumana

Na ten sam dzień w Warszawie sejmowa opozycja i Komitet Obrony Demokracji zapowiadają wielką demonstrację w Warszawie.

Prezydent Warszawy zaprosiła F. Timmermansa na Paradę Schumana
d3le6x1
d3le6x1

Prezydent Warszawy zaprasza do stolicy wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Fransa Timmermansa. *Hanna Gronkiewicz-Waltz planuje wspólne świętowanie "Dnia Europy" na paradzie Schumana i Koncercie Europejskim 7 maja w Warszawie. *

Na ten sam dzień w Warszawie sejmowa opozycja i Komitet Obrony Demokracji zapowiadają wielką demonstrację w Warszawie spod siedziby Trybunału Konstytucyjnego na plac Piłsudskiego. - Będziemy podkreślać, że Polacy kochają Europę, że Polacy są Europejczykami, że nie oddadzą wolności, nie oddadzą Europy - powiedział o marszu lider "KOD" Mateusz Kijowski.

Frans Timmermans był w Polsce 5 kwietnia w ramach procedury Komisji Europejskiej związanej z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Spotkał się wówczas z przedstawicielami rządu oraz prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim. Po rozmowach wyraził nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni będzie mógł odwiedzić Warszawę ponownie.

d3le6x1

Wczoraj szef MSZ nie wykluczył, że Frans Timmermans przyjedzie do Polski w maju, ale dodał, że żadne zaproszenie nie było dotąd uzgadniane, a wiceszef Komisji nie wystąpił na razie z prośbą o przyjazd do Polski.

Źródło: (TT/IAR)

d3le6x1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3le6x1